HOSTOMICE - SEDLEC-PRČICE 1:1 PK 5:4

První minuty zápasu ukázaly, že oba týmy jdou jasně po třech bodech. Hrál se jednoduchý fotbal, vyznačující se rychlými balony na útočníky. Nebyla tak nouze o běžecké souboje a rozruch v šestnáctkách. Hostům situaci zkomplikoval fakt, že si v prvních minutách poranil sval stoper P. Bouška, který tak nebyl schopen plného běhu. Chvíli se ještě zkoušel rozběhat ve střední záloze, ale nebylo to nic platné. V 17. minutě tak šel místo něj na hřiště Jan Nemeth, který se hned zapojil do útočné standardní situace od levé postranní čáry. Tento, poněkud vylepšený rohový kop, zahrál Müller velmi ostře na zadní tyč, kde ze skrumáže nejšťastněji vyplul balon přímo na nohu vystřídavšímu Nemethovi. Ten nadvakrát překonal po zemi gólmana - 0:1. Dále byli hosté lepším týmem, ale skóre se nepovedlo navýšit L. Pištěkovi po další standardce, Trnobranskému z dorážky, ani Prchlíkovi po samostatném úniku. A tak mohlo udeřit na druhé straně, když domácí těsně před poločasem podnikli rychlý protiútok, který zakončoval T. Šebek z 20 metrů přes již překonaného Dařenu, ale dobíhající stoper Sedláček vykopl míč z brankové čáry. Do skromných hostomických kabin se tak šlo za jednobrankového vedení Sedlce-Prčice.

Druhou půli začali hosté neskutečným tlakem. Domácí se zřejmě ještě ani pořádně nerozkoukali a už museli řešit několik náběhů, dva rohové kopy a tři střely na bránu, které ovšem domácí brankář pokryl. Jenže po nedůrazném zakončení domácí velmi pohotově rozehráli brejk do otevřenější sedleckoprčické obrany a akci zakončili kapitánem T. Šebkem – 1:1. Následně byl k vidění spíše neurovnaný fotbal s několika dobrými příležitostmi. Proměnění alespoň jedné z nich by zřejmě rozhodlo o třech bodech. Dobré zákroky obou brankářů a nekvalita zakončení útočných hráčů, tomu ale chtěly jinak.

Podruhé v letošní sezoně si Sedleckoprčičtí vyzkoušeli penaltové rozuzlení zápasu. Stejně jako v poháru proti Voticím byli neúspěšní, když se rozhodlo až v osmé sérii.

Branky: 50. T. Šebek – 18. Nemeth. Rozhodčí: V. Šesták. Poločas: 0:1.

Sedlec-Prčice: Dařena – Tvrdý, P. Bouška (17. Nemeth), Kabíček, Kobliha – Prchlík, P. Müller, Sedláček, L. Pištěk (63. Kubát) – Trnobranský (90. Šebek), Davídek.