Co to pískáš! Ty si snad slepej, to byla jasná penalta! Tady jsi ma hřišti, ne na mariáši! Ty jsi nás ale zaříznul! Kolik ti dali!

To je jen několik hlášek, které padají na hlavu mužů v černém (žlutém, červeném), i když si to někdy nezaslouží. Rozhodčí se snaží hráčům, divákům a funkcionářům pískáním podle svého svědomí a vědomí zavděčit, ale to se málokdy povede. Přesto jsou chyby, které se dají sudím prominout a vyplynou ze hry, někdy jsou však bijící do očí, ale pán s píšťalkou jako by měl klapky na očích.

Zatím nejúspěšnější anketou Benešovského deníku, co se týče přístupů (více jak 2000), bylo hlasování o nejméně sympatického okresního rozhodčího, který svými výroky zvedá adrenalin v krvi hráčů a rozdává karty, jako při mariáši. Jasným vítězem se 151 hlasy stal Karel Černý z Tatouňovic. Na stříbrnou příčku se mocným finišem vyhoupl Milan Macháček z Heřmaniček, který však již rozhoduje krajské soutěže. Pomyslný bronz obsadil Josef Hocek ze Struhařova.

Výsledky: 1. Karel Černý 151 hlasů, 2. Milan Macháček 83, 3. Josef Hocek 43, 4. Ladislav Murgač 29, 5. Jaroslav Smitka, 6. – 7. Jaroslav Platil a Richard Blahůšek 10, 8. – 10. Michal Babický, Robert Žarnecki a Tomáš Voříšek, 11. Petr Konvička 7 hlasů.