Reprezentační přestávku vyplnili fotbalisté FC Sellier&Bellot Vlašim přípravným zápasem s konkurentem v soutěži Táborskem, se kterým prohráli 2:4. "Táborsko nastoupilo se základní sestavou, kterou pak prostřídalo. My jsme naopak hráli se všemi hráči, kteří u nás pravidelně nehrávají. Konfrontace pro nás tak byla výsledkově nepříznivá, nicméně hra byla vyrovnaná," nedělal kouč Vlašimi tragédii z porážky a spíše jí bral pozitivně: „Hráči, kteří k nám přišli v zimní přestávce, ukázali určitý potenciál a zlepšují se. Na druhou stranu nám zápas ukázal, že pokud by ze základní sestavy mělo odejít jako v zimě pět hráčů, tak už nejsme schopni odpovídajícím způsobem je nahradit z vlastních zdrojů a museli bychom přivést hotové hráče do základní sestavy."

Takové věci ale budou řešit Vlašimští až po sezoně. Před zápasem s Baníkem Ostrava dělají trenérovi Haškovi větší vrásky na čele dvě věci – zdravotní stav a mentální příprava.

Zdravotní problémy mají Reiter, Březina, Piško, Jeslínek a Tusjak. Do toho byli Hašek ml. a Kulhánek na reprezentačním srazu dvacítek. „Během přípravy na zápas to bylo dost rozhárané a nevím, s kým budu moci na Baníku počítat," posteskl si kouč Vlašimi, jenž s týmem trénoval během pauzy v normálním režimu.

V klubu také řeší, jak připravit hráče v hlavě na zápas s Baníkem, který bude stejně jako s Olomoucí v televizi v přímém přenosu a přijde na něj vysoká divácká návštěva, před kterou většina hráčů Vlašimi nikdy nehrála. „S Olomoucí zápas někteří kluci nezvládli v hlavách a nedokázali se na zápas připravit. Věříme, že zkušenost z Olomouce, přetavíme v tom, že na Baník budeme lépe po mentální stránce připraveni," přemýšlí Martin Hašek a přidává: „Na každé utkání hráče tak připravujeme, protože z hlavy vychází veškerý jejich výkon a fyzično je ovlivněno psychikou. Když ale hráč nemá natrénováno, tak se zázraky nedají dělat. Pokud je ale výborně natrénovaný a není v hlavě připravený, tak může podat špatný výkon. My potřebujeme podat na Baníku výkon, který by se přibližoval k maximu, abychom uspěli."

Zápas bude pro vlašimské fotbalisty svátkem. „Těšíme se na stadion a skvělou atmosféru. Baník je nejlepší mužstvo doma, my zase druzí na venkovních stadionech. Měla by to být docela zajímavá konfrontace," už je Martin Hašek plný očekávání.