Předchozí
1 z 11
Další

Deník spustil soutěž Hledá se nejlepší fotbalová adresa. Sportovní redakce nominovala do soutěže prostřednictvím divoké karty areály FK Bohemia Poděbrady a SK Spartak Příbram.

Jak nominovat vaše oblíbené místo?
Stačí maličkost: pošlete email na adresu fotbalova.soutez@denik.cz. K zařazení do soutěžní ankety je zapotřebí adresa fotbalového areálu, minimálně jedna fotka ze hřiště, tribuny či zázemí, zdůvodnění nominace a jméno nominujícího. Nominace přijímáme do 28. března.

Nominované areály na dalších stránkách článku >>>

SOUTĚŽ: Hledá se nejlepší fotbalová adresa
Soutěž Deníku: Hledá se nejlepší fotbalová adresa ve Středočeském kraji

SK Spartak Příbram

Areál Spartaku PříbramAreál Spartaku PříbramZdroj: Ondřej Jícha

Hrací plochy i zázemí klubu působícího v krajském přeboru se za uplynulé čtvrtstoletí změnilo k nepoznání a patří mezi nejhezčí v regionu. Pyšnit se na Spartaku mohou dvěma hřišti s přírodními trávníky a jedním s umělým třetí generace. Místní o své umělce tradují, že je nejlepší na Příbramsku. „Areál má výhodu, že je dobře položený a přístupný s kompletním zařízením,“ přidává prezident Spartaku Vladimír Králíček.

FK Bohemia Poděbrady

Fotbalový areál Bohemie PoděbradyFotbalový areál Bohemie PoděbradyZdroj: Deník/Vladimír Malinovský

Fotbalový areál U radiostanice v lázeňském městě dostal před nedávnem nový a slušivý kabát. Hlavní travnatá plocha snese po rekonstrukci srovnání s ligovými pažity. Hřiště s umělou trávou splňuje nejpřísnější kritéria, jeho velkou devízou je umělé osvětlení. A to není vše. Devítka mládežnických týmů A-třídního klubu může k tréninkům využít dvě menší umělky, případně víceúčelové hřiště za jednou z branek. „Myslím, že rekonstrukce se povedla. Areál splňuje požadavky klubu, jakým Bohemia je. Je radost se o takový areál starat. Ale také je to velká starost a je na to potřeba spousta finančních prostředků, které se nám těžce shání,“ říká místopředseda oddílu Josef Kubánek.

Fotbalový areál Bohemie Poděbrady
Areál Bohemie mohou závidět kluby z vyšších soutěží. Má divokou kartu Deníku

FK Dobrovice

Stadion FK DobroviceStadion FK DobroviceZdroj: Pavel Klain

„Neznám v okolí hezčí stadion,“ tvrdí fotbalista Dobrovice Pavel Klain, který poslal nominaci za stánek účastníka divize C. Netají, že motivací pro účast v soutěži je jedna z cen. „Nejenže se u nás vyrábí nejlepší cukr s lihem, ale naši hráči i fanoušci mají také nejzmlsanější jazýčky po pivu,“ připomněl s úsměvem odvětví, které městečko poblíž Mladé Boleslavi proslavilo. Dlouhou tradici má i fotbal. Na stadionku při jižním okraji města se hraje už 101 let. Na přelomu tisíciletí vyrostla hlavní tribuna, v roce 2014 přibyla restaurace. Součástí areálu je tréninková plocha s umělým osvětlením i dětské hřiště.

FC Mělník

Areál FC Mělník na PodolíAreál FC Mělník na PodolíZdroj: Martin Bouška

Městský sportovní areál v Mělníku na Podolí je domovem týmů žen, mužů a mládeže klubu FC Mělník. V sousedství haly BIOS je k dispozici rozlehlý areál a jedno hřiště s přírodní trávou a druhé s umělou. „Areál patří mezi stálice už přes čtyřicet let. Spolu s tím na Polabí - EMĚ Mělník (muži tam hrají zápasy I. B třídy) se opět dává dohromady. Hrála se zde v minulosti ČFL, v současné době se plánují velké rekonstrukce umělé trávy i travnatých hracích ploch. Vzniknout by mělo i několik multifunkčních hřišť, aby areál opět důstojně reprezentoval město a mělnický fotbal,“ zdůvodnil svou nominaci Jan Douděra, člen výkonného výboru FC Mělník.

Sparta Kutná Hora

Areál Sparty Kutná HoraAreál Sparty Kutná HoraZdroj: Filip Nedvěd

Areál Sparty Kutná Hora je jedním z nejstarších areálů ve Středočeském kraji. Jak sdělil při zaslání nominace předseda oddílu Filip Nedvěd, prochází tradiční sportoviště postupnou rekonstrukcí, při níž je však dbáno na zachování tradičního vzhledu areálu.

TJ Sokol Olovnice

Hřiště TJ Sokol OlovniceHřiště TJ Sokol OlovniceZdroj: Marek Suchánek

Klub z Kladenska si k loňským oslavám 90. výročí nadělil postup do třetí třídy. V jejím poločase jako nováček vede soutěž s úchvatnou bilancí dvanácti výher z dvanácti možných (při skóre 81:13). Pokud bude jaro podobně úspěšné, zahraje si Olovnice poprvé v novodobé historii okresní přebor. Kromě výkonů je v obci na pomezí Kladenska a Mělnicka velkou chloubou samotné hřiště, na které se snáší chvála snad od všech soupeřů, jak potvrdil i jeden z činovníků Marek Suchánek. Prozradil zároveň, že o parádní „green“ pečuje místopředseda, stále hrající legenda, kapitán, trávníkář a srdcař v jedné osobě František Novák mladší. „S manželkou Markétou bydlí v domě naproti hřišti a nutno dodat, že náš plac je v podstatě jeho druhá manželka,“ řekl s úsměvem vedoucí mužstva a kronikář v jednom. V areálu nechybí ani kvalitní bistro, které mají pod palcem dva nerozluční přátelé Jiří Molnár a Josef Filip. „Aktuálně po šesti letech dáváme do kupy rovněž i mládež, kde máme okolo čtyřiceti registrovaných dětí, které mají každý týden všeobecně zaměřený pohybový trénink,“ přidal další pohled do současnosti oddílu Marek Suchánek.

SK Polaban Nymburk

Fotbalový areál SK Polaban NymburkFotbalový areál SK Polaban NymburkZdroj: Patrik Fiferna

„Jsme jedním z nejstarších českých fotbalových klubů! Jsme hrdý regionální klub s bohatou tradicí! Naší vizí je budovat atraktivní, stabilní regionální klub, který se bude opírat o širokou členskou základnu a pevné hodnoty založené na fair play,“ připojil k nominaci areálu Polabanu Nymburk jeho předseda Patrik Fiferna.

TJ Neratovice

Stadion TJ NeratoviceStadion TJ NeratoviceZdroj: FK N-B

Sportovní areál TJ Neratovice nabízí k fotbalovému vyžití a sportovnímu rozvoji více jak 250 mládežnických hráčů klubu Fotbal Neratovice - Byškovice a také A týmu FK Neratovice-Byškovice hrací plochy s přírodní trávou i umělým trávníkem třetí generace. Odstavné travnaté plochy v areálu jsou využívány k individuálním a doplňkovým tréninkům. Součástí areálu je velká hala vhodná pro tréninkový proces v zimním období. V zázemí fotbalového stadionu se nacházejí prostory pro regeneraci (sauna), fyzioterapeutické a masérské služby v rámci klubu i pro videoprojekce a analýzy tréninků a utkání či vzdělávání trenérů, nebo schůzek s rodiči. Dostatečný komfort zaručuje i sedm hráčských kabin a samostatná místnost pro trenéry a rozhodčí.

TJ Pátek

Areál TJ PátekAreál TJ PátekZdroj: TJ Pátek

Ve vesnici se 750 obyvateli je ve dvou týmech dospělých a jedenácti mládeže 200 aktivních hráčů. Vedení TJ Pátek se snaží o odpovídající zázemí, které neustále vylepšuje. „Vybudovali jsme, dneska už můžeme říci, že obecní veřejnou relaxační zónu vířivka – sauna, dále multifunkční hřiště s umělou trávou, loni započala stavby nových kabin a tribuny,“ přiblížil předseda TJ Pátek Jaromír Bulíř s tím, že k dispozici potřebám obce je i klubový autobus. „Celý areál máme osvětlený včetně celého velkého fotbalového hřiště, a to nám umožňuje trénovat celý rok,“ pochvaluje si vedení fotbalistů Pátku.

Mnichovohradišťský SK

Areál Mnichovohradišťského SKAreál Mnichovohradišťského SKZdroj: MSK

Klub zakládající si na práci s mládeží a hrající ve všech kategoriích krajské soutěže se pyšní udržovaným a modernizovaným areálem se třemi travnatými hřišti, tělocvičnou i fotbalovou hospůdkou. Unikátní tribuně z roku 1942 ponechala nedávná rekonstrukce původní ráz.