Viděl jste na hráčích na trénincích větší nervozitu?

Ne, spíše naopak. Na trénincích působí uvolněným dojmem, jsou v pohodě a nechtějí být pod zbytečným tlakem, Vědí, co za třináct zápasů dokázali, věří si, ví co je čeká a co můžou na hřišti odvést. Potěšilo mě, když jsem po remízovém zápase doma s Krumlovem, na nich v Milevsku viděl odhodlání zápas zvládnout a vyhrát, přestože jsme hráli na umělce a za špatného počasí. To se nakonec díky velkému úsilí povedlo.

V létě jste měl kvůli odchodům a zraněním málo hráčů. I však s úzkým kádrem dokážete velké věci. Je to novým systémem, který jste mužstvu naordinoval?

Hráči se museli podřídit věcem, které jsem od nich vyžadoval, a brzy pochopili, že jim to přináší úspěch. Snaží se plnit pokyny, a pokud se někdo zapomene, tak stačí jen křiknout a on už ví, co má dělat.

Sestava se poměrně stabilizovala, a pokud někdo vypadne, tak ho druhý nahradí. To Vás musí těšit?

Určitě. Sestava se občas změní vynucenými změnami jako zraněními Vrňáka a Veinlicha a je jen dobře, že hráči, kteří místo nich naskočili jako Bredler a Kučaba, pokračují v tom, co mužstvo hraje. Potvrzují kvalitu, přínos pro mužstvo a jsou platní. Když nám vypadnou dva hráči, tak jsme je schopni doplnit. Pokud ale vypadnou tři, jako Jíša, tak už jsme to s Krumlovem nedokázali nahradit a neproměnili nějakou šanci. Teď je velký otazník zda nastoupí Honza Žák.

Co se mu stalo?

Po zápase v Milevsku má problém se zadním svalem.

Pokud nenastoupí, tak to bude pro Vás velká ztráta?

Honza je pro mužstvo obrovsky platný do ofenzivy, defenzivy, v organizaci hry a celé podpoře týmu. Nedá se ale nic dělat. Pokud nebude hrát, tak ho musí nahradit a ukázat svoji kvalitu jiný hráč. Síla mužstva se pozná, když nahradí tyto hráče. Není umění hrát jen s deseti, jedenácti nejlepšími hráči, ale umět je jinými hráči z kádru, pokud ze sestavy vypadnou, nahradit, tak, aby se systém hry nezměnil.

Systém hry asi ani proti Písku nebudete měnit…

Ne, budeme věřit své hře. Chceme si ověřit kvalitu svojí hry, jestli bude platná i na další velmi kvalitní mužstvo v soutěži.

Sledoval jste hru Písku?

Nebyl jsem se na jejich zápas podívat, ale všechno je na internetu. Takže se podívám, jak hrají, kdo dává góly a další. Navíc Písek poměrně dobře znám, když jsem byl v Táboře, tak jsme s ním sehráli několik přáteláků. Mužstvo je založené jednoznačně na útočné části a na střelcích Zušťákovi a Voráčkovi, kteří dali dohromady 22 gólů.

Budete v předzápasovém rozboru říkat hráčům o důležitosti zápasu?

Ne. Písek je sám o sobě motivací pro všechny, již kvůli tomu, aby dokázali, že jsou v soutěži nejlepší. Nechci je více unavovat, že mají podat ještě lepší výkon, když na nich vidím, že si to uvědomují.

Budete hrát zápas na umělé trávě nebo přírodní?

Připravujeme se na umělce, protože jinde se trénovat nedá. Zápas bychom ale chtěli hrát na přírodní trávě.

Byl byste určitě rád, kdyby přišlo do ochozů více lidí, než tradiční stovka?

Určitě. Pokud bude dobré počasí, tak zvu lidi, aby se přišli podívat. Doufám, že nás podpoří a uvidí naše vítězství.