SEDLEC-PRČICE – VOTICE 0:4

Po celý zápas měly, ve velkém vedru, převahu Votice. Do první šance se dostal hostující M. Budil, ale po přihrávce Voráčka ho reflexivně vychytala nová sedleckoprčická brankářská akvizice Chylík. O chvíli později se již hosté radovali, když ránu Voráčka po přihrávce Koláře zastavila až síť. Následně zahrozili i domácí, ale střelu Davídka po dlouhém pasu lapil Soukup. Do konce poločasu se ještě dostal do velké šance hostující Voráček, ale Chylík mu zkazil radost.

Po přestávce měli již viditelně více sil hosté a převahu přetavili v další tři branky. Druhý gól přidal kanonýr Štork po centru Kramného, třetí zavěsil po kolmici a úniku Voráček a dílo dokonal v 84. minutě křížnou střelou uzdravený obránce Bareš po přihrávce Homolky.

„Ve velkém vedru, mohl zápas skončil větším rozdílem. V první půli jsme kromě gólu měli ještě tři vyložené šance, které jsme neproměnili. Soupeř měl jen dva náznaky šancí po našich chybách, ale nic výrazného to nebylo. Ve druhé půli jsme po pěkných akcích přidali další tři góly a zaslouženě vyhráli," poznamenal k prvnímu letnímu přípravnému zápasu trenér Votic Martin Bárta, který nasadil do zápasu dvě nové tváře – obránce Oldu Komárka z Benešova a Matěje Voráčka, jenž se vrací z hostování v Benešově: „Matěj dával dva góly a ještě dvě šance neproměnil. S výkonem Oldy panuje u mě naprostá spokojenost, odehrál zápas, jak si ho pamatuju. Takový typ hráče by se nám zamlouval. Budeme o něho usilovat, ale vše je v jednání funkcionářů."

Do mužstva, které začalo přípravu v úterý 14. července, ještě přibyla jedna posila, stoper Jiří Kamarýt z Miřetic, jenž se v zápase, ale neobjevil. „Volal mi, že mají v práci šrumec a musí tam zůstat. Jinak se zapojil do přípravy, ale žně jsou v plném proudu, a tak musí být v práci," vysvětlil kouč nepřítomnost stopera. Bártovi chyběl ještě Němeček, jenž odejel na půl roku do zahraničí, Jonszta a Molčík. „Milan Jonszta je po akutním slepáku a pomalu začne s tréninkem. Míra Molčík odešel do dorostu Táborska, ale možná, nám bude vypomáhat na střídavý start," dodal kouč.

„Hrálo jen pět lidí ze základu, přesto jsme se čtyřmi na jaře ještě dorostenci v sestavě, nehráli špatně. Votice měly samozřejmě převahu a byly fotbalovější. První půle ale nebyla hrůzostrašná, naopak kluci dodržovali pokyny a soupeř měl složité dát nám gól. Přesto se mu to jednou podařilo a náš gólman ještě chytil dvě šance. Ve druhé půli již kluci nestačili plnit to, co jsme si řekli a tak góly zákonitě musely přijít. Měl jsem ze zápasu větší hrůzu, ale i šance jsme si vytvořili Michalem Davídkem. Takže vyloženě zklamaný nejsem, i když bych radši prohrál jen 0:2," poznamenal po zápase sedleckoprčický stratég Miroslav Rybka, jenž začal s tréninkem mužstva, až den před zápasem.

Kouč Rybka nasadil do zápasu do branky novou tvář, gólmana Laco Chylíka: „Je to starší, zkušený kluk, který naposledy chytal v Rakousku. Je vidět, že je to gólman a umí chytat," řekl k posile sedleckoprčický trenér a dodal ke kádru, který se za pět let minimálně změnil, jen zestárl: „Možná skončí Radek Hedvik, který má stálé problémy se svalem a ještě je v očekávání potomka. Ten by mi scházel, dalo se na něm stavět."

Branky: 13. a 75. Voráček, 55. Štork, 84. Bareš. Poločas: 0:1.

Sedlec-Prčice: Chylík – Müller, Jelen, Sedláček, Trnobranský – Mára, T. Pištěk, Dřevojan, Kotva – Kobliha, Davídek. Střídali: Prchlík, Rataj, Kabíček.

Votice: Soukup (46. Tůma) – Komárek, M. Budil (46. Šlejmar), Sládek, Bareš – Homolka (30. Kramný), Čupr, Kolář, Slunečko (46. Homolka) – Voráček, Štork.

Votice hrají ve středu 22. července od 18 hodin doma zápas s dorostem Táborska a v sobotu 25. července nastoupí od 17 hodin v Libži proti Kácovu. Sedlec-Prčice hraje v neděli 26. července od 17 hodin proti béčku Milevska.