Šacung totiž po úspěšné první části soutěže ve druhé tápal a reálně hrozilo, že po osmi letech medailových bojů se tentokrát bude muset spokojit s boji o udržení. O všem se rozhodovalo v posledním kole, ve kterém byl soupeřem středočeský rival z Čelákovic. Celek z Benešova ale i se Stejskalovou pomocí utkání o všechno zvládl náramně, svého soupeře vyprovodil drtivým výsledkem 6:1 a medailová naděje tak žije dál.

Petře, vy jste prakticky celou sezónu nehrál. Proč?

Důvodů je více. Jmenovat budu jen ty dva hlavní. Zdraví a rodina.

Je jasné, že v den D každý ze soupeřů mobilizuje všechny síly. Nezvažoval jste, zda přece jen i to poslední utkání základní části nevynecháte?

Zvažoval jsem to asi měsíc dopředu. Prakticky od chvíle, kdy mi trenér oznámil, že mě v tomto zápase bude chtít postavit. Dost jsem se kroutil už v době, kdy jsem si myslel, že v tom zápase nepůjde o nic. Pak ale situace vykrystalizovala tak, že jsme hráli o všechno. V týdnu před zápasem jsem absolvoval tréninky a slíbil, že budu připraven. Myslel jsem si, že zápas strávím na lavičce. Těšil jsem se, že zase zažiji velkou soutěžní atmosféru. Že si jí nakonec prožiji až takto zblízka, jsem nečekal. O to lepší zážitek to pro mě po více než půlroce bez ostrého utkání byl.

Jaké to bylo naskočit do tak důležitého utkání bez plné zápasové zátěže. Projevilo se nějak to na vašem výkonu?

Přiznávám, že jsem o sobě dost pochyboval. Pak jsem to ale ve své hlavě trochu otočil a začal to brát jako příjemnou výzvu. Krom toho jsem věděl, že když dojde na nějaký problém, kryje mi záda na lavičce Pepa Řehák. Také jsem si byl jistý, že v takhle důležitém zápase mě spoluhráči podrží. A to se zcela potvrdilo. Všichni k němu přistoupili s maximální koncentrací a odhodláním.

Váš soupeř byl před utkáním v herní pohodě a měl jistou pozici v play-off. U vás to bylo opačně. Proč se po tak skvělém úvodu sezóny poté Šacung výsledkově trápil?

To nedovedu posoudit. S týmem jsem nebyl ani na jednom zápase. Ale když se podívám na naše předchozí sezóny, tak to bylo podobné. Vždycky po dobrém začátku na nás přišel útlum. Tentokrát trval déle, než byli hráči zvyklí. Ale v pravou chvíli dokázali zabrat a utkání pravdy zvládli.

Zpočátku byl klíčový duel vyrovnaný, ale pak už vaši hráči dominovali a vyhráli derby vysokým rozdílem. Čekal jste, že to nakonec bude takové pohodové?

Čekal jsem těžkou a vyrovnanou bitvu. A tak to i bylo. Výsledek 6:1 vůbec neodpovídá dění na hřišti. Utkání se lámalo v nepárové části, kde jsme jak ve třetí dvojici, tak v singlu utekli z několika mečbolů soupeře. Kdyby byl po singlu stav 3:3, byl by to úplně jiný zápas.

Vyskytly se i pochybovačné hlasy, že oba soupeři zvolíte vrabce v hrsti a dohodnete se na remíze. Vám zajišťující jistotu, Čelákovicím pak lepší pozici v play-off. Výsledek dal spekulantům pádnou odpověď.

O téhle neférové variantě jsme ani na chvíli nepřemýšleli. Play-off jsme si chtěli uhrát sami a zároveň nám šlo o co možná nejlepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

Vaše trojice své dílčí zápasy vyhrála. Zdálo se, že oba smečaři hráli ve vaší přítomnosti lépe a s větší důvěrou, než tomu je v případě jiných nahrávačů, kteří na vašem místě letos nastupovali. Měl jste stejný pocit?

To rozhodně ne. Kluci prostě museli makat víc než obyčejně, aby mě utáhli.

Bylo utkání s Čelákovicemi nadlouho vaše poslední, nebo přece jen hodláte promluvit i do play-off?

Jsme domluveni s trenérem, že se zapojím do letní přípravy jako všichni ostatní. Co z toho vyplyne pro play-off, je na něm.

V semifinálové sérii vás čekají Karlovy Vary, váš nejčastější protivník ve vyřazovací části. Poslední dva ročníky se ale z postupu do extraligového finále radoval on. Jaké jsou vaše letošní šance?

Doufám, že nás ty dva poslední semifinálové neúspěchy zdravě nabudí a dáme tomu více, než v předchozích letech. Nechci, aby to vyznělo, že jsme snad něco odflákli, ale můj názor je, že pro úspěch v play-off nestačí jen odtrénovat naplánovaný počet hodin. Musí tam být přidaná hodnota ve formě správné týmové chemie, maximální koncentrace a odhodlání jít až za hranici svých možností. Asi to zní jako snůška klišé, ale takhle to cítím. Tým musí vytvořit soudržný, odolný organismus, jdoucí tvrdě za svým cílem.

Ještě předtím se však představíte ve stejné sestavě na 52. ročníku mezinárodního turnaje Šacung PokerStars.net Cup, kde jste vyhráli předloňský jubilejní ročník. Nechcete si to znovu zopakovat?

Kdo by nechtěl? Zvlášť po loňském martyriu, které jsem si na domácím turnaji prožil. Nastoupil jsem v obhajující sestavě. Bez tréninku a s nedoléčeným zraněním jsem doufal v zázrak. Výkonnostní deficit jsem se snažil nahradit bojovností, neuhlídal jsem se a zranění si znovu obnovil. Půlroční zdravotní pauza tak přišla vniveč. Doufám, že letos se nám zdravotní trable vyhnou a podíváme se znovu do bojů o medaile.

MARTIN MARŠÁLEK