BENEŠOV – VYŠEHRAD 1:2

V prvním poločase na hřišti vládli hosté. Dobře kombinovali a byli silní na míči. Domácí se v omlazené sestavě jen bránili, přesto dvakrát soupeře neubránili a Stareček lovil míč ze své sítě. První varování vyslal z 20 metrů ranou do tyče Schön, aby rozhodnutí zápasu přišlo mezi 24. – 28. minutou. Skóre otevřel Matoušek po akci Kabele a krásném prostrčení. Následně unikl Šimkovský a jeho zpětnou přihrávku přetavil z hranice penalty ve druhý gól Kabele. Domácí ani jednou neohrozili brankáře Procházku.

V úvodu druhého poločasu vyrazil trestný kop Kratochvíla na roh Stareček. Poté stáhli vyšehradští hráči nohu z plynu, nikam se nehnali a začali hrát bohorovně, což se jim málem nevyplatilo. Večera si po úniku předkopl míč stejně jako Krejčí na Islandu, jen to bylo z druhé strany a osamocený Turek po přihrávce Vlasáka zamířil vedle. Až v 89. minutě se domácí radovali. Sedmnáctiletý Vojta Balata, vystřídal svého bratra Luboše, vběhl poprvé na hřiště v ČFL a asi po dvaceti vteřinách poslal míč za záda Procházky. Alespoň tak dal malou náplast na porážku Benešova, který měl na závěrečný tlak málo času.

„Vojta se dostal do šance a proměnil jí, naopak Tůra jí nedal a mělo by to být podle zkušeností obráceně," řekl ke střelci premiérové trefy v ČFL benešovský kouč Luboš Zákostelský a poznamenal k zápasu: „Bylo evidentní, že soupeř měl převahu, jak v držení míče, tak v kombinaci a byl technicky vyspělejší. V první půli jsme hráli zbytečně zakřiknutě. Oba góly byly laciný, jednoduchý, když jsme se během čtyř minut dvakrát nechali lehce překombinovat. Pak již hosté zkušeně drželi balón a moc hrát nechtěli. Jen škoda, že jsme utkání nezdramatizovali dřív a gól dali až na konci. Mohli jsme tak v zápase udělat víc.

Branky: 89. V. Balata – 24. Macháček, 28. Kabele. Rozhodčí: Čechlovský. ŽK: Zákostelský, Turek – Šimkovský, Rybařík. Poločas: 0:2.

Benešov: Stareček – Večera, Hrubý, Zákostelský, Vrňák – Žák, Bredler (76. Peroutka) – Přitasil, Turek, L. Balata (88. V. Balata) – Turek.