Nespeky – Poříčí nad Sázavou 1:5 (0:1)

V první šanci hlavičkoval po rohovém kopu Iheanacho, ale Tlamicha hlavičku vytěsnil na další roh. Vzápětí nařídil rozhodčí Zuska velmi přísnou penaltu ve prospěch Poříčí a Bohata jí proměnil. O chvilku později mohli hosté kopat druhou penaltu, ale tentokrát zůstala píšťalka rozhodčího překvapivě němá. „Zápas hodně ovlivnila rychlá penalta, kdy ani sami hráči Poříčí nevěděli, co vlastně rozhodčí zapískal.  Druhá byla jasná, ale rozhodčí jí nepískl,“ dodal k penaltovým zákrokům po zápase nespecký zkušený Petr Mikolanda.

Po čtvrthodině byly šance na obou stranách. Nejprve po dlouhém autu Večery hlavičkoval Mikolanda, ale Jírů stačil míč odhlavičkovat do břevna vlastní branky, na druhé straně Filipovo sólo vychytal Drážek. Ten si poradil následně i sólem Trpišovského.

V úvodu druhého poločasu sice Večera dostal míč do sítě, ale rozhodčí gól nemohl uznat, neboť těsně před tím odpískal faul Kubcovi na Tlamichu. Po hodině hry předvedl parádní akci Jíša prostrčil míč na Rejhona a ten překonal Drážka – 0:2. To byl zlom v zápase. Domácí začali hrát vabank, ale to jim přineslo jen hlavičku Mikolandy vedle. Pak už to šlo velmi rychle. Hosté v rozmezí 66. až 72. minutou třikrát skórovali po pěkných akcích. Trpišovský po úniku Jíši, Jíša tečovanou střelou a Trpišovský do prázdné branky po úniku Bohaty a přihrávce Balaty zvýšili už na 0:5. Poté na hřiště vnikl naháč, který přeběhl hřiště a ještě poplácal brankáře Tlamichu, aby se v závěru dočkali domácí snížení, když střelu Buriana tečoval do vlastní branky Filip. Ten v závěru po loktu Iheanacha musel s roztrženým obličejem na šití.

„Soupeř byl jasně lepší na míči, hrál velmi chytře, měl výborný přechod do útoku a ve finální fázi byl velmi efektivní,“ dodal po zápase Petr Mikolanda a i kapitán Nespek Marin Burian viděl vítězství Poříčí jako spravedlivé: „Soupeř měl obrovskou kvalitu, byl silný v útočné fázi a měl výborný přechod do útoku. Navíc šance proměnil, my ne. Po druhém gólu jsme šli do rizika, které tentokrát nevyšlo. Poříčí byl asi nejlepší soupeř na jaře a gratuluji mu k zasloužené výhře“.

„Kluci zasluhují absolutorium. Odehráli zápas koncentrovaně, poradili jsme si s domácími standardkami a ve druhém poločase byli i produktivní,“ radoval se po zápase trenér Poříčí Pavel Šimáček.  

Branky: 80. vlastní Filip – 6. Bohata (z PK), 62. Rejhon, 66. a 72. Trpišovský, 70. Jíša. Rozhodčí: Zuska. ŽK: Večera, Braný, Urban, Mikolanda – J. Pohorský, Žák.

Nespeky: Drážek –  Konopiský (66. Voráček), Burian, Krejza, Urban – Večera, Braný – Kubec, Iheanacho, D. Pešta – Mikolanda (75. Vojkůvka).

Poříčí nad Sázavou: Tlamicha – Jírů (28. Balata), Vacek, Peroutka, Žák – Filip – Jíša (88. Hašek), Bohata (75. Říha), Rejhon, J. Pohorský – Trpišovský (82. Páv).  

Luděk Rublič