VLAŠIM – TÁBORSKO 2:2 (1:1)

Do zápasu vstoupila Vlašim velice aktivně a během čtvrthodiny si vytvořila tři šance a proměnila hned tu první, když Janda tečovanou střelou překonal Tomu po průniku a centru Haška. Poté ale přišlo na řadu Táborsko. Nejprve Nguyen vyrazil hlavičku Musiola, aby přišly dva signály Táborska po rohových kopech. První zakončil Štohanzl do tyče, po druhém, ve 22. minutě, se již Mršič radoval. „Složité signály soupeři vyšly náramně,“ dodal vlašimský kouč. To Roman Nádvorník zářil. „První signál jsme hráli poprvé, z druhého již jsme dali gól s Frýdkem a nechali ho uležet. Teď jsme ho zase použili a zase dali gól,“ měl radost kouč Táborska.   

Gól domácí na chvíli opařil, přesto mohli do poločasu skórovat, ale na Vyhnala i Hadaščoka vyzrál Toma.

Po změně stran začali domácí opět lépe a zatlačili soupeře na jeho polovinu, ale jen Tusjak prověřil kvality Tomy z trestného kopu. V 58. minutě přišel blesk z čistého nebe, hosté předvedli rychlý brejk zakončený nadvakrát Musiolem. Trenér Havlíček reagoval dvojitým střídáním, ale vlašimští hráči byli zmraženi a moc se jim nedařilo. Naopak hosté mohli rozhodnout, ale Musiola vychytal Nguyen. Dar z nebes dal v 75. minutě domácím hostující Mršič, který u lajny ztratil míč, následovala kolmice na Hadaščoka, stoper Navrátil zatáhl za záchrannou brzdu a šel se předčasně sprchovat. Domácí ihned Vyhnalem po hlavičce Vodháněla vyrovnali, ale více z tlaku nevydolovali, jen míč po krásných nůžkách Hadaščoka skončil těsně nad.

„Vstupy do obou poločasů jsme měli výborné, ale góly soupeře nás srazily a museli jsme se znova rozjíždět. Takové jednoduché góly prostě nemůžeme dostávat,“ zlobil se trenér Vlašimi.

„Vlašim jsme měli dobře přečtenou, zavírali jsme jí strany i náběhy a moc šancí si nevytvořila. Dobře jsme její hráče dostupovali a vystupovali na ně a nepustili do kombinace. Nevyšly nám jen úvody poločasů. Jak se ale následně zápas vyvíjel, tak jsme ve Vlašimi ztratili dva body,“ posteskl si Nádvorník.

Ve středu 25. října od 15 hodin nastoupí v osmifinále Mol cupu Vlašim doma proti účastníku Evropské ligy Fastavu Zlín. „Pro Vlašim je to zajímavý soupeř a uděláme všechno proto, abychom postoupili,“ říká bojovně vlašimský kouč Petr Havlíček.  

Branky: 2. Janda, 80. Vyhnal – 22. Mršič, 58. Musiol. Rozhodčí: Machálek – Horák, Poživil. ŽK: Piško – Kučera, Hell, Toma. ČK: 75. Navrátil (T). Diváci: 638.

Vlašim: Nguyen – Kadlec, Piško, J. Štochl, Tusjak – Janda (60. Jeslínek), Hašek (75. Skopec), Wiesner (60. Vodháněl), Plachý – Hadaščok, Vyhnal.

Táborsko: Toma – Prošek, Navrátil, Hell, Klusák – Kučera – Souček, Štohanzl, Nešický (78. Blecha), Mršič (88. Kopřiva) – Musiol (90. Bong).