Vlašimský trenér Roman Nádvorník:

Zápas podobný jako se Sokolovem. Šancí hodně, ale tentokrát góly nepřišly. Proč?

"Zápas se pro nás vyvíjel dobře, vytvořili jsme si pět tutových gólových šancí, ale neproměnili je. Soupeř z jedné pološance gól dal. Projevila se jeho zkušenost. Dál bohužel pokračujeme, že nás soupeři nepřehrávají, ale shoříme na neproměněných šancích, které si vytvoříme."

Bylo to také tím, že vám soupeř dobře pokryl kanonýra Bálka?

"Mužstvo vypracovalo pro Bálka dvě šance, které neproměnil. Nemůžeme stavět mužstvo, na tom, že bude střílet góly jen Bálek. Musí se prosadit i další útočníci, už jsme otočili tři, ale druhý se nemůže trefit. Musíme na tom, zapracovat a musí se trefit i jiní hráči, ne jen Bálek."

Ve druhém poločase jste byl vykázán rozhodčím do hlediště. Z jakého důvodu?

"Bez jakéhokoliv sprostého slova jsem řekl rozhodčímu, že byl faul na Průchu otočený. Navíc náš hráč má těžký otřes mozku a podle mě je do zimy vyřazen ze soutěže. Rozhodčí Kocián, který píská první ligu, dnešním výkonem ukázal, že nemá ani na divizi. To je asi vše, co bych se chtěl vyjadřovat směrem k rozhodčímu, protože z jeho strany byl zápas ovlivněný penaltou, která byla v závěru a nefoukl jí. Byly dokonce za zápas dvě. Přesto jsme si zápas prohráli sami, když jsme neproměnili pět gólových šancí. Kdybychom dali alespoň dvě, mohlo být po zápase a nikdo by s tím nic nezmohl. Musíme si z toho vzít ponaučení, větší klid v koncovce a šance proměnit."

Překvapilo také vystřídání Jakuba Dvořáka, který hrál poprvé za Vlašim a šel na hřiště v 55. minutě a vy jste ho v 78. minutě vystřídal Brožíkem. Důvod?

"Je to mladý hráč. Zaprvé, začal u něj první gól, když netakticky vyrazil na hráče, pustil ho doprostřed hřiště a soupeř nás přečíslil. Druhá věc, proč jsem ho vystřídal, bylo to, že jsme prohrávali, chtěli jsme zápas zvrátit, přeskupili jsme hru na tři útočníky a vsadili jsme na zkušenost a hráče, kteří mají něco odkopáno. Dvořákovi je devatenáct let, takže jsme vsadili na starší zkušenější hráče a pokusíme se vyrovnat, což se bohužel nepodařilo."

Myslíte, že se porážka na hráčích projeví?

"Doufám, že ne. Přes týden se dobře připravíme na Duklu, s kterou hrajeme v pátek. Tréninkový cyklus budeme mít kratší než ostatní mančafty. Vyříkáme si to v týdnu, myslím si, že půjdeme do zápasu s čistou hlavou a zvládneme zápas dobře."

Trenér Jihlavy Luboš Urban:

Byla to pro vás asi šťastná výhra?

„Souhlasím. Člověk to musí vidět reálně. Nebyli jsme v dobré situaci, vylosování jsme měli dost špatné, ze čtyř zápasů jsme hráli třikrát venku. Jeli jsme do Vlašimi, že chceme bodovat. S výhrou jsem absolutně spokojený, z hlediska hry již ne. Vlašim nás přehrávala nadšením, bojovností i fotbalovostí i na počet šancí domácí vyhráli. Hraje se však na góly, a ten jsme dali my a pak jsme to uskákali a ubránili, čemuž nahrával i terén, který byl složitý. Hráčům míče uskaovali, ujíždělo to a stabilita byla horší. V naší situaci ale nekoukám na krásu, mužstvo přebudováváme za pochodu, potřebovali jsme bodovat, to se nám povedlo, ale čeká nás ještě strašně moc práce.“

Asi vám také pomohlo dvojité střídání v 51. minutě. Hlavně Da-Silva Gabriel oživil hru a byl u jediného gólu.

"Konečně do mužstva přišel Jirka Šisler a uzdravil se snad Gabriel, ale ten si snad zase obnovil zranění. Na začátku druhého poločasu Vlašim získávala opět půdu pod nohama, mě se kraje nelíbily, byli jsme všude druzí a Korčiak byl vyčichlý. Tak jsme posunuli do útoku Vydru. Na hřiště přišli fotbalisti, kteří dokáží podržet balón a Gabriel dokáže přejít přes hráče, což se podařilo, když jsme dali gól. V závěru, kdy jsme byli pod tlakem, tak zase moc nepomohli, protože to nejsou soubojový hráči, kteří jdou do hlavičkových soubojů, což nám zase haprovalo.

Stále jste pasováni jako kandidát do ligy, ale začátek se vám nepovedl. Myslíte, že mužstvo výhra nakopne?

„Každá výhra mužstvu pomůže. Máme konečně klid, v tabulce pravdy tři body, což je docela dost a potřebujeme to potvrdit doma. Hrajeme s Hlučínem, který ale dnes vyhrál se Zlínem. Takže je vidět, že každý může porazit každého. Hlučín k nám nepřijede podělaný. Týden ale bude vypadat jinak než minulý, kdy jsme dostali trojku ve Zlíně a na klukách to leželo.“