NESPEKY – HORKY 0:1 (0:1)

Domácí začali opatrně, a proto hosté udeřili již v 10. min, kdy Nádeníček doklepl přihrávku z malého vápna do sítě. Nespečtí hráči se zlobili na asistenta rozhodčího, že pustil ofsajd při přihrávce na přihrávajícího hráče. "Dostali jsme hloupý gól," posteskl si trenér Nespek Jaroslav Tesař.

Jinak se hra v prvním poločase odbývala většinou mezi šestnáctkami a diváci moc fotbalu neviděli. Za zmínku stála jen střela domácího Kukače, těsně kolem pravé šibenice a na druhé straně hostující Korec netrefil branku, dorážkou v dobré pozici.

Ve druhém poločase nejprve chytil Drážek gólovou šanci hostů, aby po hodině hry vyrazil brankař Kohout  střelu do šibenice z trestného kopu Večery. Vzápětí, ale zatloukl hřebíček do nespecké rakve Kukač, který zbytečně tvrdě fauloval na šestnáctce hostí a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Všichni si mysleli, že se Nespeky položí, ale opak byl pravdou. Domácí o deseti hráčích měli až do konce utkání velký tlak, ale bez gólového efektu, a tak se kýženého vyrovnání nedočkali. 

„V deseti jsme paradoxně hráli nejlepší fotbal a až do konce byl výsledek otevřený. Měli jsme závary, ale bohužel nemáme nikoho, kdo by uměl dát gól. Soupeř měl sice brejky, ale neuměl je vyřešit,“ podotkl k závěru Tesař, jenž dodal na adresu Horek: „Byl to nejhorší soupeř, který proti nám hrál a vůbec neodpovídal prvnímu celku tabulky. Fotbal nehrál skoro žádný a Rejšice byly o dvě třídy výš.“

Branka: 10. Nádeníček. Rozhodčí: Benák. ŽK: Kukač 2 – Šťastný, Nádeníček. ČK: 61. Kukač (N).

Nespeky: Drážek – Jasz, Braný, Krejza, Urban – Večera – Klauz, Maršoun, Iheanacho (79. Myslivec), Kukač – Kubec (72. Voráček).

PAVEL DRNEC