VLAŠIM - ZLÍN 1:1 (0:1) PK 3:5

„Chtěli jsme si zahrát i na jaře, přesto i osmifinále je pro vlašimský fotbal velkým úspěchem,“ dodal po zápase trenér Vlašimi Petr Havlíček a smekl před svými hráči klobouk: „Klukům patří velké díky. Odvedli skvělou práci, i když jsme smutní, že jsme to nezvládli.“

To kormidelník Zlína Bohumil Páník si po postupu oddechl: „Nepodali jsme dobrý výkon a jediným plusem je postup,“ a dodal směrem k soupeři: „Vlašim má šikovné fotbalisty, běhali, byli poctiví, dynamičtí a těžko se přes ně dostávalo. Jeli utkání nadoraz a určitě bych si od ní dva hráče vybral.“

Trenér Zlína měl pravdu, protože se jeho tým dostal za celý zápas i s prodloužením, jen do dvou šancí. První proměnil ve 33. minutě Železník, jenž i se štěstím prostřelil Beníka z malého vápna po nabídce Bartošáka. Druhou měl v závěru prodloužení Diop, ale míč po krásných nůžkách skončil na břevně.

To trenér Vlašimi vyměnil pět hráčů z posledního mistrovského zápasu s Táborskem, a ti mu udělali radost. Domácí měli v prvním poločase několik standardních situací, ale pořádně branku neohrozili. 

Po změně stran Rytíři vyvinuli tlak a po zásluze vyrovnali. Štochl a Vyhnal, ještě gól nedali, ale Fotr již po centru Kadlece hlavou rozvlnil síť. V prodloužení měl rozhodnutí na noze Vodháněl ale sám před Dostálem zamířil vedle.

V penaltovém rozstřelu zamířilo všech pět střelců Zlína k pravé tyči a nedali Beníkovi šanci. A když Hadaščok ve třetí sérii ztroskotal na Dostálovi, radoval se z postupu Zlín.

„Se silným soupeřem jsme podali hodně dobrý výkon, ale bohužel nepostoupili. Během druhého poločasu a prodloužení jsme měli více šancí a nebyli daleko od postupu. V penaltách to bohužel dopadlo proti nám,“ posteskl si po zápase Havlíček.

„Na mužstvu je vidět únava z neustálého cestování a hraní, takže na klasický trénink není moc prostoru. Těší mě tak jen postup, nikoli výkon,“ dodal po zápase Páník.

Branky: 62. Fotr – 33. Železník. Rozhodčí: Lerch – O. Černý, Koval. ŽK: Podio (Z). Diváci: 804.

Vlašim: Beník – Kadlec, Piško, Štochl, Tusjak – Janda (82. Wiesner), Mara, Skopec (107. Jeslínek), Vodháněl – Vyhnal (65. Hadaščok), Fotr.

Zlín: Dostál – Kopečný, Hnaníček, Janíček, Bartošák – Džafič, Podio (60. Traore), Hronek (46. Jiráček), Matějov – Železník (80. Diop), Mehanovič.