„Pro Vlašim jako nejmenší druholigové město, je to mimořádná událost, že přijede mužstvo s obrovskou klubovou tradicí a velkým počtem příznivců. To se již nemusí opakovat. Předpokládám, že na stadionu bude živo, ale bude se doufám, řešit jen fotbal, nic jiného," věří trenér Vlašimi Martin Hašek.

V to doufá i ostravský kouč Vlastimil Petržela, jenž ve Vlašimi před Martinem Haškem působil dva roky. „Těším se na lidi, ale netěším se na atmosféru, protože nevím, jaká bude. Našich fanoušků se nebojím, ti mě milují, ale mám obavy z Vlašimských, že na mě někdo bude pořvávat. Nechci, aby to zbytečně provokovali. Prožil jsem ve Vlašimi dva krásné roky, lidi okolo fotbalu a vedení miluji. Bylo to senzační a nádherně jsem si tam odpočinul. Na Vlašim nemůžu říct křivé slovo, pan Jiruš (pozn. prezident klubu) je boží člověk," pěje ódy zkušený kormidelník.

PETRŽELA JEDE S OSTRAVOU DO VLAŠIMI VYHRÁT

Před zápasem jsou týmy na opačných pólech tabulky – Vlašim poslední s jedním bodem, Ostrava druhá. „Neschováváme, že jsme favorit a jedeme do Vlašimi vyhrát, ale to jsou jen naše přání, teď to musíme dokázat i na hřišti," má jasno Petržela a dodává ohledně kádru: „Máme dvě skoro rovnocenné jedenáctky a všichni kluci se snaží. Jedna jedenáctka většinou hraje pohár a druhá ligu. Stane se, že když udělám nominaci, tak je v šatně pláč nebo skřípění zubů, bohužel se do zápasu všichni hráči nevejdou. Až na levého beka a velký talent Granečného, jsou všichni v pořádku."

HAŠEK VĚŘÍ V CHARAKTER A DOVEDNOSTI HRÁČŮ

Vlašim má po čtyřech kolech na kontě pouhý bod a minulý zápas v Ústí nad Labem odložila kvůli reprezentačním povinnostem některých hráčů, navíc brankář Ngyuen odjel na zkoušku do Vietnamu. Někteří hráči nastoupili v sobotu za Spartu ve Future League proti Drážďanům, ostatní měli volný víkend. „Trénovali jsme normálně, nic speciálního. Jen jsme se více zaměřovali na zakončení, i proto, že jsme dva zápasy nedali gól," podotkl Hašek a dodal k pouhému bodu: „Je jasné, že spokojený nikdo není, ale speciálně jsme se ale nescházeli a neřešili s vedením krizové scénáře. Bodový zisk neodpovídá průběhům zápasů, tomu by odpovídal asi pětibodový zisk, ale tak to prostě je. Jediný nepovedený zápas byl se Znojmem, což byl propadák směrem dozadu. V ostatních utkáních měl náš výkon odpovídající druholigovou kvalitu. Takže není potřeba panikařit. Věříme v cíl našeho mužstva, charakteru hráčů a jejich dovednostem, které jsou na střed tabulky, kam se chceme postupně propracovat."

HRÁČE NENÍ NA BANÍK POTŘEBA MOTIVOVAT

Na zápas s Baníkem, který začíná již v 16:30, bude trenér postrádat útočníka Čapka, jenž si přetrhl na srazu reprezentace do dvaceti let křížový vaz v koleni, Wiesnera, jenž má výron v kotníku z Future League a zřejmě i brankáře Vorla, jenž si zlomil prst při středečním tréninku. Naopak má k dispozici nového brankáře Patrika Le Gianga ze slovenské Žiliny. „Na 99 procent mám o sestavě jasno. Baník je soupeř, který je na vlně a daří se mu. Pro kluky je velká šance se prezentovat dobrým výkonem a není potřeba je zvlášť motivovat. Je to velké utkání pro Vlašim, ve kterém chceme uspět, jak výkonem, tak body. Pokud se to podaří, tak si pomůžeme větším sebevědomím do dalších zápasů."

FANOUŠCI POZOR!!!

Vzhledem k rizikovosti utkání FNL, zvýšeným bezpečnostním opatřením byla přijata rozhodnutí VV FC Sellier & Bellot Vlašim.
Mistrovský zápas FC Sellier & Bellot Vlašim – FC Baník Ostrava, začíná v sobotu 10. 9. již od 16:30. Vstup pro příznivce Baníku Ostrava bude z ulice Kollárova do jejich sektoru, pro domácí fanoušky bude vstup z ulice Longenova přes UMT. V ulicích na přístupu ke stadionu budou rozmístěny orientační cedule, hlídky policie ČR a bezpečnostní služby. Proto žádáme diváky o jejich respektován, aby nedocházelo k problematickým situacím. Při vstupech do obou sektorů se budou provádět důkladné prohlídky, a proto prosíme o včasný příchod a dochvilnost u pokladen. Vstupné na zápas je upraveno – krytá tribuna 100 Kč, ostatní 90 Kč. Permanentky na zápas platí bez omezení.  Jaroslav Svoboda, sekretář FC Sellier & Bellot Vlašim