Málem „osudnou" se muži, který v minulosti vedl obě pražská „S", ale třeba i Zenit Petrohrad, stala chuť na poločasovou klobásu. Ty mají v Benátkách nejen výborné, ale také pořádně objemné. „Nechtěl jsem tak tlustou. Jak jsem ji krájel vidličkou a nožem, položil jsem peněženku vedle a zapomněl ji tam," prozradil dvaašedesátiletý stratég, jak k mrzutosti došlo.

O tom, že mu peněženka chybí, pak neměl ani ponětí. Až do oznámení hlasatele, že je k vyzvednutí právě u udírny. „Nejdříve jsem se tomu zasmál. Nevěděl jsem to a myslel, že jde o nějaký vtip. Pak jsem ale sáhl do ledvinky a zjistil, že to vtip není," bral už celou věc s úlevou. „Nálezcům jsem samozřejmě poděkoval."

Samotné utkání pak podle vlašimského trenéra patřilo k těm nejlepším, které ve třetí nejvyšší soutěži letos viděl. „Bylo to zajímavé a fotbalové. Žádné nakopávání. Čáslav se předtím prezentovala hurá fotbalem nahoru. Naším přáním je, aby farma hrála podobně jako naše áčko, tedy po zemi, a ne nakopávanou," vypozoroval ze své na podzim už několikáté třetiligové mise, kterou se také snaží své hráče motivovat k co nejlepším výkonům. S těmi středečními byl u pětice posil spokojený. A právem.

Třeba Vojtěch Vorel, talentovaný brankář české jednadvacítky, zapůjčený ze Sparty, se blýskl chycenou penaltou a útočník Tomáš Matějka měl zaděláno na hattrick. Trenéra ale zaujali i ti v utkání na první pohled méně „viditelní". „Výborný byl na levé straně obrany Vondra i v záloze Brejcha a Hašek, který patřil v první půli spolu s Matějkou k nejlepším. Pak mu trochu docházely síly, třikrát se dostal do vyložené šance a neproměnil. Ale všichni odvedli maximum," rozebíral zápas Petržela.

K úplné spokojenosti mu chyběly pouze tři body na straně hostí. „Čáslav měla vyhrát, protože hrála lépe. Domácí měli nebezpečné standardky, které kope mladý Sedláček velice dobře, ten trestný kop jim trochu pomohl," zmínil gól na 2:1, který byl jednou z hlavních ozdob utkání…