BENEŠOV – LIBUŠ 1:0

Benešov si v zápase vypracoval několik šancí, hlavně v prvním poločase, ale proměnil jen jednu, když v 53. minutě proměnil penaltu Jíša po faulu na aktivního Rybaříka.

„Příležitostí jsme měli poměrně dost, hlavně v prvním poločase, ale i ve druhém jsme nedotáhli slibné situace do konce, například sólo Franta Rybařík. Je to škoda, že kluci šance nedávají, protože by to bylo pro jejich sebevědomí lepší," posteskl si trenér Benešova Luboš Zákostelský a dodal: „Máme ale ještě měsíc do prvního mistráku a pořád je na čem pracovat. Přesto je dobré, že jsme gól nedostali a pak nám jeden, podobně jako na podzim nebo v přípravě, stačí k výhře. Výjimkou byly tři na Dukle."

Výhra ale nebyla jednoduchá. „Libiš měla poměrně dobré mužstvo, hrála odvážně, když hráči mohli, tak nás napadali a měli i nějaké závary před bráno," pochválil Zákostelský soupeře, ale na druhou stranu byl rád, že i v hodně kombinované sestavě zvítězil: „Žák s Bredlerem odjeli na hory, Veinlich si po vyléčení lýtkového svalu asi natrhl na tréninku stehenní, Vrňák a Zoubek doléčují svalová zranění a Němce bolí záda a je pracovně vytížený," vyjmenoval hráče mimo hru, ale byl rád, že ho ostatní,kteří čekají na šanci, nezklamali: „Vyzkoušeli jsme si hlavně na pozici defenzivních záložníků jiné varianty a Janovský, Peroutka ani Komárek na tomto postu nezklamali. Dokázali jsme si, že i bez tradičních opor dokážeme uhrát kvalitní výsledek.

Trenéra těší také forma mladého Františka Rybaříka, jenž asi na jarní část zastoupí v útoku Němce. „Vypadá dobře, buď dá gól nebo je na něj penalta," chválí kouč.

Branka: 53. Jíša (PK). Rozhodčí: Kovář. Poločas: 0:0.

Benešov: Stareček – Večera (76. Komárek), Braný, Hrubý, Borkovec – Komárek (46. Janovský), Krejza (46. Peroutka) – Jíša, Kučaba, Prikner (76. Krejza) – Rybařík.