Jak jste spokojený s bilancí po podzimní části – 7 výher, 2 remízy a 6 proher, 26 vstřelených branek, 29 inkasovaných gólů, 23 bodů a šesté místo?

Spokojený nemohu být, protože v silách hráčů rozhodně bylo lepší umístění. Tak jak se soutěž vyvíjela jsem si představoval, že bychom se mohli dostat až na 30 bodů, ale realita byla bohužel jiná. Na druhou stranu pracujeme se stále novými, mladými hráči, kteří potřebují čas na aklimatizaci. Proces přechodu z dorostu do mužů každého hráče trochu poznamená. Někdo se s tím vypořádá lépe jiný hůře. Jsem však přesvědčený, že na jaře budeme ještě silnější a sebevědomější.

Na rozdíl od loňska jste si zahráli i derby. S Voticemi jste vyhráli 2:1, ale s Poříčím a Nespeky prohráli shodně 1:4. Jak jste zápasy vnímal a jak dlouho vás „žraly" porážky v derby?

Loňskou sezonu nás všechny mrzelo, že jsme si nezahráli okresní derby. Letos jsme odehráli tři, ale rozhodně nemohu říci, že to byly zápasy, které mě svou kvalitou a nasazením hráčů nadchly. Samozřejmě mě porážky od Nespek a Poříčí mrzely, ale o to větší motivaci zvítězit budeme mít na jaře.

Který zápas se mužstvu nejvíce povedl?

Asi v Tuchlovicích, přestože to byl zápas, který jsme nakonec prohráli. Hráli jsme bez posil z áčka, na hřišti byl nejstarší dvaadvacetiletý Voráček a na střídačce seděli tři sedmnáctiletí mladíci, kteří se do hry také dostali a rozhodně nezklamali. Zápas se lámal ve druhém poločase za nerozhodného stavu, kdy jsme promarnili dvě velké šance a naopak soupeř dokázal jednu proměnit. Kluci hráli sebevědomě, nechyběla dobrá kombinace podpořená kvalitním individuálním výkonem všech hráčů. Soupeř byl však zkušenější a nakonec šťastnější.

Je zápas, ve kterém byste se naopak za výkon mužstva styděl?

To, co jsme předvedli v posledním utkání v Letech bylo naprosté fiasko. Špatný výkon všech hráčů, určité podcenění soupeře a nedisciplinovanost, to vše byly zásadní atributy zasloužené prohry. Sice nemohu říci, že jsem se styděl za hráče, ale ostudu jsme si na závěr udělali velikou.

Jak jste byl spokojen s přístupem posil áčka?

Kluci z lavičky áčka to nemají vůbec jednoduché. Musí se psychicky vyrovnat s tím, že v áčku nehrají a zároveň se soustředit na svůj výkon v béčku. Jsem přesvědčen, že ke každému zápasu přistupují zodpovědně, ale já bych si osobně představoval, že budou v zápasech béčka více vidět. První a doufám, že poslední zásadní zklamání jsem zažil již zmiňované poslední kolo. Tam mohu říci, že se jim zápas vůbec nepovedl.

Proč za vás nechodil více si zahrát Skopec, jenž přišel v létě ze Sparty Praha a byl minimálně ve třetiligovém áčku vytížený?

Skopy je velmi talentovaný a nadějný hráč benešovského fotbalu. Zatím se však nedokázal v áčku prosadit, ale jsem přesvědčen, že je to jen otázkou času, kdy bude pro Benešov nepostradatelný. V béčku nedostal tolik příležitosti právě proto, že byl vždy jeden z prvních možných náhradníků v áčku, a tak si ho trenér Zákostelský více šetřil pro případ, že by nastoupil na převážnou část zápasu. Zpravidla jsme totiž hráli většinu zápasů před áčkem.

Střelecky se dařilo Keltnerovi, jenž dal deset gólů, což vás musí těšit …

Samozřejmě mě to těší. Kelty je fotbalista, který má deset branek za podzim naprosto zaslouženě, navíc asistoval u dalších gólů a v současném týmu se stává naprosto nepostradatelným. Moc mu pomohlo, že se úroveň týmu zvedla a není na něj tak soustředěna veškerá pozornost soupeře.

Po loňském působení ve skupině B letos hrajete skupinu A. Která je podle vás kvalitnější?

Zatím větší kvalitu a úroveň prokazuje skupina A.

Kdy začínáte s přípravou a bude nadále béčko pokračovat ve společném trénování s třetiligovým áčkem?

Přípravu začínáme 7. ledna a samozřejmě společně s A-týmem. Systém se nemění. Budeme i nadále zapracovávat mladíky mezi zkušené hráče hrající třetí ligu.

S kým sehrajete přípravné zápasy v zimní přípravě?

V přípravě se objeví tradiční soupeř Sedlčany, dále Teplýšovice, Sázava, Votice a pikantním soupeřem bude loňský účastník divize A Milevsko.

Jak trávíte fotbalové volno v prosinci a kde budete na vánoční svátky?

Slíbil jsem manželce, že uděláme novou koupelnu, takže mám do Vánoc co dělat. Svátky oslavíme v úzkém rodinném kruhu a poté vyrazíme na hory. Těším se, že se skvělou partou přátel oslavíme poklidného Silvestra a načerpám dostatek sil na další náročný fotbalový rok.

Co si osobně přejete do Nového roku 2015?

Vzhledem k tomu, že můj syn vychází z devítky, si přeji, aby se dostal na školu, kterou si zvolil. Jinak si samozřejmě přeji pevné zdraví celé rodiny a moc rád bych absolvoval A-licenci trenérského kurzu.