V přátelských zápasech se v dobrém světle opět jevil Martin Turek a formu potvrzoval i v úvodních kolech ČFL. V přátelských zápasech se v dobrém světle opět jevil Martin Turek a formu potvrzoval i v úvodních kolech ČFL. Bohužel se v průběhu druhého mistrovského zápasu v Písku zranil. Zradil ho zadní stehenní sval, stejně jako mladého stopera Jakuba Melichara. Podobné zranění má i nejzkušenější hráč Josef Laštovka. Zdravotní problémy mají Luboš Braný, David Skopec a Marek Večera je na dovolené. V zápase s Ústím navíc dostal červenou kartu Damián Farkaš a tak tyto hráče dnes s Litoměřickem na hřišti neuvidíte. V úterý ale dorazila do benešovských řad nová posila, mladý, talentovaný fotbalista ze Slávie Praha, David Zoubek.
Jak se s tímto stavem v mužstvu vyrovnají trenéři Benešova Kamil Kulhavý a Pavel Šimáček, to uvidíte v sobotu v 10.30, kdy domácí přivítají nováčka ČFL, FK Litoměřicko.

Hosté hráli v minulé sezoně, ještě jako Litoměřice divizi a možnost postoupit do ČFL využili. Spojili se s klubem z Pokratic a vytvořil se nový subjekt FK Litoměřicko a s postupem se řádně posílil a hraje zde i v loňské sezoně hráč Benešova Martin Štancl. Dalším zajímavým hráčem, pro benešovský region, je brankář Slávie Praha, Jiří Měsíček, který dva ročníky hájil branku Teplýšovic. V Litoměřicku je celá řada dalších nových hráčů z mužstev hrajících vyšší soutěže jako Štěpán Kacafírek. Ten prošel Kutnou Horou, Českým Brodem, Příbramí a hrál i v Rakousku. V každém mužstvu platil za kvalitního střelce! Tento vysoký, urostlý, ale obratný fotbalista, kterého vzorem je bývalý reprezentant Honza Koller, to potvrzuje i v mužstvu Litoměřicka. V minulém kole skóroval v domácím zápase s Vltavínem, ve kterém jeho mužstvo doma prohrálo 1:4 a on v 90. minutě korigoval stav. FK Litoměřicko v 1. kole prohrálo v Dobrovici 0:3. Nedejme se ukolébat těmito výsledky a zatímním postavením v tabulce! Jeho čas určitě přijde. Se skóre 1:7 a s nulou bodů je zatím soupeř na 17. místě.

Vážení přátelé, chceme věřit, že v sobotu odložíte vše, co odložit jde. Požádáte manželku, ať jde nakoupit sama a sama také uvaří dobrý oběd. V půl jedenácté se v dobré náladě vypravíte na fotbalový stadion v Benešově „U Konopiště" a přijdete i se svými přáteli povzbudit naše mladé mužstvo v boji o další důležité mistrovské ligové body.

Jiří Kotouč, fotbalový hlasatel