HVOZDNICE – NESPEKY 2:0

Nespeky opět nezachytily začátek zápasu a v 6. minutě je po ztrátě míče na vlastní polovině, po úniku ztrestal Mráz – 1:0. Poté byly oba týmy občas nebezpeční, ale Drážek vychytal domácího Nováka a únik Tomance, na druhé straně byl nebezpečný nováček v týmu Nespek Marek Večera, jehož střela z trestného kopu jen těsně minula branku a průnik zpacifikoval na poslední chvíli obránce. „Výborně pokryl Třešňáka a navíc byl nebezpečný. Určitě nám pomůže,“ řekl trenér Tesař na dresu hráče, jenž přišel z Benešova. A když se ani střela Kukače nevešla mezi hvozdnické tyče, šlo se do kabin za stavu 1:0. „Byli jsme herně lepší, ale chybělo nám finále. Domácí jen nakopávali míče a měli závary,“ dodal k prvnímu dějství nespecký kouč.

Ve druhém poločase se trochu přiostřilo a nebezpečno bylo hlavně před brankou Drážka. Ten nejprve vychytal Tomance, ale po hodině hry nestačil na penaltovou střelu Mráze, jenž byl faulován Krejzou. V 68. minutě byl hostům vyloučen Vojkůvka za hanlivý výraz vůči rozhodčímu a zbytek času se již zápas dohrával. Domácí mohli navýšit skóre Mrázem (přestřelil branku) nebo Obermajerem (Drážek vykopl míč nohama). Na druhé straně byl ve výskoku strčen rukama v šestnáctce domácích Iheanacho, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.

 „Druhý poločas jsme začali náporem, jenže po zbytečné standardce přišla penalta, dostali jsme druhý gól a po vyloučení Vojkůvky, už byl s námi konec,“ smutnil Jaroslav Tesař, jenž se vyjádřil k odchodu bývalého reprezentanta Radka Šírka, který vydržel v Nespekách jen tři kola. „Bylo mi řečeno, že mu chyběli mu kamarádi, které má ve Zbuzanech. Bude to pro nás oslabení, ale ještě nikdy v životě jsem nikoho nepřemlouval, aby v týmu zůstal, když nechce.“

Branky: 6. a 61. (z PK) Mráz. Rozhodčí: Trumpus. ŽK: Rochl, Neumann – Kukač, Urban, Vojkůvka. ČK: 68. Vojkůvka (N). Poločas: 1:0.

Nespeky: Drážek – Konopiský, Krejza, Braný, Urban – Večera – Klauz (71. Iheanacho), Kukač, Pohořelý (50. Maršoun), D. Pešta – Vojkůvka.

JAROSLAV ROSENVALD

Vyjádření Radka Šírla, proč odešel z Nespek: „Zastesklo se mi po partě ve Zbuzanech, chyběli mi kamarádi, tak jsem se tam vrátil. Zkusil jsem si v Nespekách něco jiného, ale zjistil, že to nejde. Věděl jsem, že moje působení v Nespekách nebude mít budoucnost a později se vrátím do Zbuzan, kde jsem doma, tak jsem to udělal hned. Divizi jsem již nechtěl hrát, ale kousnu to, jednou za čtrnáct dní se dojedu někam podívat na „výlet“. V sobotu jsme vyhráli 4:2 se Mšenem, za které hraje kamarád Tomáš Čížek, tak jsme pokecali. Věřím, že to bude v pohodě. Teď už jsem si to nastavil tak, že pokud budu mít o víkendu jinou událost, tak pojedu na ní a nebudu se podřizovat fotbalu, ale ten se bude podřizovat mně.“