MOST – GRAFFIN VLAŠIM 2:0

Hosté sehráli hodně smolné utkání. Naráželi v koncovce, do které se několikrát osamoceni dostali, na skvělého domácího lapače Belaně. Ten se stal hrdinou zápasu, když ho Janda ani aktivní Kocourek tváří v tvář nedokázali překonat a hlavičkují Ujec již skoro zvedal ruce radostí po centru Kocourka, ale Belaň vytasil fantastický reflexivní zákrok.

Na šance hosté bezpochyby vyhráli, ale branky stříleli domácí fotbalisté. Stalo se to ale až po obrátce stran. Devět minut po zahájení druhého dějství překonal brankáře Holého ranou z hranice vápna obránce Řehák a sedm minut před koncem pojistil vítězství Mostu hlavou Novotný, které již nezměnil v závěru po sóle Surynek.

„V prvním poločase jsme byli takoví stydlivý a nevstoupili jsme do něj vůbec dobře. I když jsme měli první šanci, hosté se pak do nich začali dostávat také. Nás neskutečně podržel brankář Jarda Belaň. Po přestávce jsme navíc v kabině nechali ostych a začali poctivěji pracovat. Hosté měli smůlu a my štěstí. Tři body se počítají. První zápas je hodně důležitý a nám vyšel," měl radost po dobrém vstupu do sezony mostecký trenér Pavel Chaloupka.

„Bylo to pro nás smolné utkání. V prvním poločase jsme měli tři tutové šance, ve druhém poločase jsme si také nějaké vypracovali. Při první brance se dopustila chyby naše pravá strana, která se nechtěla vrátit. Pak jsme šli do rizika a bohužel z toho dokázali těžit domácí. Naší bolestí byly standardní situace, na které se musíme zaměřit," povzdech si po zápase vlašimský kouč Michal Horňák.

Branky: 54. Řehák, 83. Novotný. Rozhodčí: Ochotnický – Plesar, Antoníček. ŽK: Procházka – Sus, Jícha. Diváci: 549. Poločas: 0:0.

Most: Belaň – Novotný, Charuza, Běloušek, Řehák – Vojta (88. Nečas), Procházka, Rosendo, Duchnič (52. Ježdík) – Šlapák (73. Kotlan), Surynek. Trenér: Busta.

Vlašim: Holý – Starý (87. Vebr), Kryštůfek, Petrů, Sus – Křeček – Janda, Putz, Kocourek – Ujec (64. Jeřábek), Jícha (82. Pokorný). Trenér: Horňák.