MOST – SK BENEŠOV 1:2

Do utkání vstoupili hosté zakřiknutě, ale brankář Plocek hlavičku po centru a střelu po závaru zkrotil. Benešovští se postupem času uklidnili a hlavně Hašek často přiváděl domácí obranu do nesnází. Sérii tří rohů ještě hosté nepřetavili v gól, ale z následného trestného kopu již Hampl posadil míč na zadní tyči na hlavu Melichara – 0:1. Do konce poločasu mohli Benešovští navýšit vedení, ale střela Melichara z dálky šla těsně mimo a míč po trestném kopu Hampla, propadnuvší klubkem hráčů, skončil po odrazu od země na břevně domácí svatyně.

I po změně stran byli hosté aktivnější. Hlavičku Melichara po trestném kopu Pohorského vyrazil brankář na roh, Pešta po rohu netrefil branku, po centru Haška trefil Kulhavý břevno a sólo Hašek zakončil nad. Až v 69. minutě se hosté dočkali, Hašek vybojoval míč pro Pohorského a ten se nemýlil. Domácí ale nesložili zbraně, přitlačili Benešov a v 77. minutě snížili střelou Macháčka z 25 metrů, která překvapila Plocka. V závěru již hosté takticky výhru uhájili.

„Do utkání jsme vstoupili zakřiknutě a nervozita nám trochu svazovala nohy. Soupeř toho naštěstí nedokázal využít. Po brance Melichara jsme se uklidnili a začali hrát svojí hru. Jen škoda, že jsme do poločasu nenavýšili vedení. Druhý poločas jsme odehráli velmi zodpovědně. A když jsme po pěkné akci Haška a zakončení Pohorského zvýšili vedení, věřil jsem, že zápas zvládneme," podotkl k premiérové výhře benešovský kouč Petr Slepička a přidal: „Musím pochválit celé mužstvo za bojovnost a takticky zvládnuté utkání."

Branky: 77. Macháček – 20. Melichar, 69. Pohorský. Rozhodčí: Krupka. ŽK: 1:1. Poločas: 0:1.

Benešov: Plocek – Kořínek, Filip, Melichar, Pešta – Srb, Kulhavý – Popelka (81. Sládek), Pohorský (71. Průcha), Hampl (89. Baariev) – Hašek (87. Korecký).

KAREL KRÁLÍČEK