Graffin Vlašim – Motorlet Praha B 0:2

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří se lépe pohybovali a domácí hráče přehrávali hlavně ve středu hřiště. Přesto si první šanci vytvořili domácí. Ptáček si naskočil na rohový kop, ale hlavou přestřelil. Poté se po chybě Kučery hosté ocitli v dobré příležitosti, Kotouček byl ovšem na svém místě. O chvilku později se před vlašimskou brankou v závaru nejlépe orientoval Kabát a nadvakrát míč odkopl. Z brejku se ke střele dostal Rybařík. Brankář míč vyrazil pouze před sebe a D. Cacák z dorážky branku překopl. Ve 24.minutě měli hosté po nedorozumění Filipa s Kotoučkem obrovskou šanci skórovat, ale útočník z malého vápna hlavičkoval nad branku. Ve 32.minutě ještě domácí obrana dokázala zblokovat soupeřovu střelu. Ovšem tři minuty nato se už hosté radovali. Po špatném odhadu Kabáta se prosadili střelou k tyči.

Druhý poločas začal šancí domácích po rohovém kopu Moudrého, ale brankář ji zneškodnil. Pak se delší dobu prosazovali pouze hosté. V 56.minutě včasným vyběhnutím Kotouček zachránil a z následné akce stříleli hosté mimo branku. V 63.minutě po krásné kombinaci několika hráčů a přečíslení domácí obrany se Motorlet dostal do dvoubrankového vedení. V 67.minutě byl blízko ke snížení Žirovnický po úniku M. Cacáka, ale obránce byl na malém vápně důraznější a odehrál míč do zámezí. V posledních minutách se dvakrát dostal k zakončení Rybařík, ale hlavou branku minul a střela po centru Bílého skončila v náručí brankáře. Hosté měli ještě jednu velkou šanci, kdy útočník postupoval sám na Kotoučka, ale ten jeho střelu nohama vyrazil.

Trenér Vlašimi Miroslav Jelínek se po zápase zlobil. ,,V žádném případě nemůžu být spokojený. Hráči vůbec nehráli to, co jsem po nich vyžadoval. Naopak jsme hráli daleko od sebe, málo jsme se nabízeli, a tím jsme ztráceli snadno míče. Obrana pak byla pod tlakem a dělala chyby, které kvalitní soupeř dokázal využít. Musíme si z toho vzít ponaučení do dalších zápasů.“

Poločas: 0:1.

Graffin Vlašim: Kotouček - Rut, Kabát, Ptáček, Kučera - Filip, M. Cacák, Moudrý, Vlasák - Rybařík, D. Cacák. Střídali: Žirovnický, Červeňák, Bílý, Šanda, Němec.

SK Benešov – Prachatice 6:2

První poločas byl v režii domácích, kteří dělali rychlou kombinací hostům značné problémy. Vsítili tři branky a dalších pět mohli přidat, kdyby je nezradila koncovka. Hosté zahrozili dvakrát – nejprve trefili tyč a podruhé podržel domácí Bébr.

Ve druhé půli pokračoval Benešov v tlaku a přidal další góly. Domácí při jasném vedení polevili, hosté si vypracovali brankové příležitosti a dvě proměnili.

Asistent trenéra Benešova Martin Kumšta si po zápase oddechl. „Jsem rád, že se po delší době vyhrálo. Kluci to již potřebovali. I když je výsledek jednoznačný a mohl být daleko vyšší, nejsem spokojen. V některých okamžicích nevěděli hosté kam skočit, ale nastaly v zápase momenty a nebylo jich málo, kdy jsme úplně přestali hrát a mysleli si, že se soupeř položí sám. Proč? Zápas mohl skončit výsledkem 15:6 a nikdo by se nemohl divit. Šancí bylo na obou stranách opravdu hodně,“ zlobil se asistent a dodal: „Chtěl bych pochválit všechny hráče za snahu hrát fotbal, musím ovšem vyzdvihnout Vyhlídala a Sochora, kteří v zápase udělali pro tým neskutečně práce. U hostů se mi velmi líbili útočníci, kteří nám dělali nemalé problémy.“

Branky Benešova: Shapoval 2, Strnad 2, Rezek, Sochor. Poločas: 3:0.

SK Benešov: Bébr - P. Balík, Verner, M. Balík, Houzar - Shapoval, Vyhlídal, Balata, Rezek - Sochor, Strnad. Střídali: Kubálek, Chrpa, Šahin.