Graffin Vlašim – 1. FK Příbram B 1:2

V prvním poločase se hrál otevřený fotbal. Hosté trestný kop z hranice šestnáctky nevyužili, naopak domácí Moudrý po kolmici Rybaříka a následném sóle nadvakrát otevřel skóre. Vlašimští pokračovali v mírném tlaku, ale bez větších šancí. A tak hosté postupně přebírali nad utkáním kontrolu. Ve 32. minutě zahrávali Příbramští roh, který na první tyči nadzvedli a hostující hráč důrazem v malém vápně přetlačil D. Cacáka – 1:1. Ve 39. minutě přeloboval, po dlouhém pasu za obranu, hostující útočník vyběhnuvšího Kotoučka.

Druhý poločas už měli Příbramští zcela ve své moci. Drželi míč na svých kopačkách, dobře kombinovali a domácí nepouštěli příliš do hry. Vypracovali si ale jen jednu velkou šanci, kterou Kotouček bravurně zlikvidoval. V 78. minutě se naskytla domácím jediná příležitost na vyrovnání, jenže míč po trestném kopu Moudrého nikdo s Vlašimských na malém vápně netrefil.

Trenér Vlašimi Miroslav Jelínek byl po zápase zklamaný: „Bohužel v této době nedokážeme zopakovat dobrý výkon ve dvou zápasech po sobě. Prvních třicet minut jsme ještě byli Příbrami vyrovnaným soupeřem, ale po první inkasované brance jsme se zbytečně zatáhli a přestali být aktivní, čehož soupeř dokázal využít. Druhý poločas už byl soupeř jasně lepší a zaslouženě zvítězil. V poslední době máme dost hráčů zraněných, a tak dostávají příležitost kluci ze žáků. A musím říct, že mnohdy odvádějí lepší výkony, než jejich starší spoluhráči.“

Branka Vlašimi: Moudrý. Poločas: 1:2.

Graffin Vlašim: Kotouček - Rut, M. Cacák, Kabát, Ptáček - D. Cacák, Červeňák, Moudrý, Filip - Žirovnický, Rybařík. Střídali: Kopecký, Šanda, Zvára, Němec.

SK Benešov – ZČE Plzeň 1:2

Od začátku bylo na hřišti pouze jedno mužstvo – Plzeň. Benešovským hráčům se nedařilo kombinovat, ztráceli snadno míče v osobních soubojích a kazili jednoduché přihrávky. Výsledkem byla územní převaha a poločasové vedení hostů.

Do druhého dějství nastoupil Benešov jako vyměněný, hráči bojovali, nabízeli se a soupeře takřka nepustili k míči. V 58. minutě napřáhl z dálky Balata a bylo vyrovnáno. Domácí pouštěli Plzeňské na svoji polovinu hřiště pouze ojediněle. V závěru utkání ale zahrávali hosté standardní situaci, po které Benešov inkasoval a nakonec smolně prohrál 1:2.

Trenér Benešova Petr Havlíček zápas zhodnotil. „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním vypadala naše hra naprosto příšerně. O poločase jsme si to s klukama vyříkali a druhá půle byla již lepší. Škoda jen pomalého rozjezdu, museli jsme dohánět nepříznivý výsledek a abych řekl pravdu, to nám moc nejde.“

Branka Benešova: Balata. Poločas: 0:1.

SK Benešov: Bébr - Šejstal, P. Balík, Houzar, Kubálek – Šahin, Shapoval (60. Martin Chrpa), Balata, Vyhlídal, Strnad (41. Kubů) – Sochor (Marek Chrpa).