Rokycany – Graffin Vlašim 0:0

Utkání nezačalo pro Vlašimské příliš šťastně a již v 5. minutě musel hřiště opustit nejlepší střelec Rybařík, který po úderu loktem (nezaviněném) skončil s otřesem mozku a s poraněným okem v rokycanské nemocnici.

Hosty situace vyprovokovala a do 20. minuty si vypracovali tři velké šance. V první postupoval Žirovnický sám na brankáře, ale asistent rozhodčí k údivu Vlašimi odmával ofsajd. Poté střela Moudrého skončila v náručí brankáře. Za chvilku se po dlouhém výkopu Kotoučka a prodloužení Vlasáka, dostal míč k Rutovi, jehož centr nezakončil Moudrý dobře. Míč se ale vrátil k Rutovi, jeho centr sice brankáři vypadl z rukou, ale domácí obrana požár uhasit. V 29. minutě zahrozili domácí, když hlavičkovali po trestném kopu těsně vedle vlašimské branky. Před přestávkou střílel Vlasák a jeho pokus vyrazil brankář na roh, po kterém se Janovský s Kabátem ocitli na zadní tyči neobsazeni, jenže se nedohodli a tak bylo po šanci.

Druhý poločas moc fotbalové krásy nepřinesl. Hrálo se převážně mezi oběma šestnáctkami s mnoha nepřesnostmi. Přesto se obě mužstva dostala k zakončení. Hostující Moudrý ovšem poslal vyražený míč brankářem z první vedle branky. Stejně se vedlo také na druhé straně domácím po trestném kopu z hranice vápna.

Trenér Vlašimi Miroslav Jelínek byl rád, že po třech porážkách v řadě dokázal s týmem bodovat. „Odehráli jsme utkání dobře v obraně a neinkasovali. Bohužel jsme hned na začátku přišli o Rybaříka a museli jsme tomu přizpůsobit naši hru. I tak jsme si v prvním poločase vytvořili několik příležitostí, ale neproměnili je. Druhý poločas už nebyl z obou stran nijak oslnivý i díky velmi nepřesným rozhodčím.“

Rozhodčí: Čupl.

FC Graffin Vlašim: Kotouček - Habal, Cacák M., Kabát, Ptáček - Rut, Janovský, Moudrý, Filip - Rybařík, Žirovnický. Střídali: Kopecký, Vlasák, Zvára, Němec.

Vejprnice – SK Benešov 1:0

V prvním poločase působili domácí fotbalovějším dojmem a hostům nic nedovolovali. Benešovští drželi bezbrankovou remízu jen díky vynikajícímu Holadovi nebo domácí nepřesnosti v zakončení. V poslední minutě poločasu zahrávali Veprničtí trestný kop, který skončil na tyči a z dorážky skórovali.

Druhý poločas začali Benešovští hrát konečně fotbal. Napadali, kombinovali a vytvářeli si šance. Po jedné z nich se ocitl před brankářem Kubů, ale trefil pouze jeho nohy. Domácí pokračovali v kvalitní hře, ale velkou překážkou jim byl opět Holada. Hosté se dostali do největší šance po hodině hry, kdy za překonaného brankáře vyrazil míč domácí hráč rukou na roh. K údivu všech, včetně domácího trenéra, rozhodčí nedopustil žádnou polemiku a nařídil rohový kop. Od této chvíle se hrál fotbal na hranici zranění a zákroky na obou stranách byly často velmi nevybíravé. Benešovu se i přes velkou snahu vyrovnat nepodařilo.

Benešovský asistent trenéra Martin Kumšta se zlobil na mužstvo, hlavně za výkon v prvním dějství. „První poločas byl z naší strany katastrofou. Neudělali jsme na hřišti vůbec nic a přišlo mi, že se většina hráčů bojí cokoli vzít na sebe. Bylo to ovšem zapříčiněno velmi kvalitní hrou Vejprnic, které svým pojetím hry udělaly na nás kladný dojem už na podzim. Druhý poločas byl z naší strany úplně něco jiného. Najednou všichni chtěli a rvali se o každý míč. Musím všechny pochválit a hlavně střídající hráče, protože hru oživili a byli velkým přínosem,“ chválil Kumšta hráče za druhý poločas a podivoval se nad výkonem arbitra: „K rozhodčímu se nemá cenu vyjadřovat, ale je smutné, že se vám musí omlouvat domácí trenér za to, co se děje na hřišti. Vejprnice sice byly jasně lepší a nebýt Martina v bráně, byl by to asi debakl, ale žili jsme a gól jsme si určitě zasloužili. Pak jsem jen trnul, zda dohrajeme bez úrazu, když jsem viděl stav některých hráčů po zápase, tak se divím, že odešli po svých. Domácím gratuluji k vítězství, hráli opravdu dobře. Svým hráčům za druhý poločas nemůžu absolutně, co vytknout a doufám, že příští kolo odehrajeme se stejným nasazením celý zápas.“

Poločas: 1:0.

SK Benešov: Holada - Kubálek, Balík, Verner, Houzar - Marek Chrpa, Balata, Shapoval, Rezek - Martin Chrpa, Sochor. Střídali: Kubů, Šahin, Strnad, Vyhlídal.