Vejprnice – Graffin Vlašim 2:1

Úvod patřil domácím, vytvořili si tlak a Kotouček musel potvrdit svoje kvality. Postupem času se hosté osmělovali, a to zejména po dobře zahrávaných standardních situacích Moudrého. Jenže Rybařík, Ptáček ani dorážející Červeňák se po nich gólově neprosadili. Po střelách nad branku na obou stranách se dočkali gólu první hosté, když Rybaříkův míč po trestném kopu skončil, díky teči ve zdi, na druhé straně, než šel brankář. Domácí ze stejné situace neměli štěstí. Po půlhodině hry došlo k důležitému momentu. Po trestném kopu Moudrého byl ve vápně očividně stažen Rybařík, ale rozhodčí nechal ve hře pokračovat a domácí z rychlého brejku vyrovnali. V závěru poločasu zacílil Rybařík po kombinaci Moudrého s Červeňákem těsně vedle šibenice domácí branky.

Začátek druhého dějství jasně patřil domácím, ale Kotouček byl vždy na svém místě, až na 51. minutu, kdy nezabránil osamocenému útočníkovi ve vstřelení gólu. Hosté se nevzdávali, přitlačili na pilu, ale Bělohlávek, Filip a dvakrát Rybařík vyrovnat nestačili, když hlavně posledně jmenovanému chybělo v závěru málo ke vstřelení branky. Domácí ale nezaháleli, vytvořili si tři vyložené šance, ale Kotouček hosty podržel. Přesto body zůstaly na západě Čech.

Trenér Vlašimi Miroslav Jelínek i přes porážku svůj tým za předvedený výkon pochválil. „Na mužstvo, které je podle mého názoru jedno z nejlepších v soutěži, jsme se dobře připravili a odehráli jsme otevřenou partii. Všichni hráči chtěli hrát a sáhli si na dno sil. Kdybychom měli v závěru víc štěstí, mohli jsme si odvézt i nějaký bod. Navíc před prvním gólem domácích jsme měli po jasném faulu na Rybaříka kopat penaltu, místo toho domácí z brejku po naší nedůslednosti vyrovnali. Tím si v žádném případě nechci na rozhodčího stěžovat, protože jinak pískal velmi dobře, ale utkání se mohlo pro nás vyvíjet ještě lépe.“

Branka Vlašimi: Rybařík. Poločas: 1:1.

Graffin Vlašim: Kotouček - Rut, M. Cacák, Kabát, Ptáček - D. Cacák, Červeňák, Moudrý, Filip - Rybařík, Žirovnický. Střídali: Kopecký, Bělohlávek, Němec.

Malše Roudné – SK Benešov 5:0

Fyzicky vyspělejší domácí potrestali všechny chyby Benešova a zaslouženě vyhráli.

Asistent trenéra Benešova Martin Kumšta neměl po zápase důvod k radosti. „I když byli domácí urostlejší a vypadalo to při nástupu, že hrají chlapi s mladším dorostem, porazili jsme se sami. Od začátku jara nedokážeme odehrát zápas bez větší chyby. Tentokrát jsme jich udělali minimálně pět a soupeři značně ulehčili a zpříjemnili neděli. V poli to nebylo tak jednoznačné, mohli jsme se zápasem ještě něco udělat, ale za stavu 2:0 jsme neproměnili sólo a penaltu. To je pak těžké, když vzápětí přijde naše další chyba,“ zlobil se Kumšta a posteskl si: „Chybí nám momentálně kvalita a lídr týmu, který by dokázal kluky pořádně vyhecovat a strhnout. Nemůžu říct, že bychom nebojovali, ale porážíme se sami.“

SK Benešov: Bébr - P. Balík, Houzar, M. Balík, Kubálek - Martin Chrpa, Shapoval, Vyhlídal, Rezek - Sochor, Strnad. Střídali: Marek Chrpa, Šahin, Kubů.