Prachatice – Graffin Vlašim 0:3

Do utkání vstoupili hosté velmi aktivně a již do 5. minuty si vytvořili tři brankové příležitosti, ale dvakrát chyběl Žirovnickému jeden krok k zakončení do prázdné branky a střelu Moudrého zneškodnil domácí brankář. Nadále vlašimští hráči ve hře dominovali, ale střely Filipa, Rybaříka a Žirovnického brankou neskončily. To se povedlo až v 18. minutě, kdy si na přetažený centr naběhl Rybařík a lobem přes vyběhnutého brankáře vsítil od tyče první branku. Ve 23. minutě rozehrával Moudrý rohový kop, na který si vyskočil opět Rybařík a hlavou poslal míč pouze do břevna domácí branky. Po dalším rohu se do střely opřel Kabát, ale míč skončil nad brankou. Domácí se dostali do vážnější šance až těsně před přestávkou, kdy špatně rozehrál brankář Kotouček, ale následnou střelu chytil.

Začátek druhého poločasu patřil domácím. Po rohovém kopu zůstal na zadní tyči úplně volný hráč, ale Kotouček těsně před ním míč nadzdvihl na další roh. V 53. minutě měli domácí největší šanci v utkání, kdy zleva postupoval útočník do vápna a jeho střelu pod břevno jen s námahou vyrazil hostující brankář. To hosty probudilo k větší aktivitě a výsledkem byly dvě branky v rozmezí dvou minut. Nejprve si v 65. minutě, po přihrávce Kučery, si Rybařík pohrál s domácí obranou a podél brankáře vsítil druhý gól a v 67. minutě dovršil hattrick přehozením brankáře po kolmici Milana Cacáka. Do konce utkání hosté kontrolovali hru a již nedovolili soupeři s vývojem zápasu cokoliv udělat. Sami ještě nastřelili Davidem Cacákem tyč domácí branky.

Trenér Vlašimi Miroslav Jelínek byl s výkonem hráčů spokojen: „V prvním poločase jsme byli jasně lepší a kontrolovali hru. Vytvořili jsme si dost šancí, ale proměnili jen jednu, což se nám málem nevyplatilo. Do druhé půle jsme vstoupili s tím, že se nemůže nic stát a jen díky Kotoučkovi jsme neinkasovali. Asi po čtvrthodině jsme ovšem převzali nad utkáním kontrolu a dokázali přidat ještě dva góly, i když jsme šancí měli víc. S předvedenou hrou jsem ale spokojen, až tedy na začátek druhého poločasu.“

Branky: Rybařík 3. Poločas: 0:1.

Graffin Vlašim: Kotouček - Ptáček, M. Cacák, Kabát, Habal - D. Cacák, Červeňák, Moudrý, R. Filip - Rybařík, Žirovnický. Střídali: Rut, Kučera, Kopecký, Němec.

Strakonice – SK Benešov 1:3

V úvodu utkání Benešov na soupeře doslova vlétl. Skvěle napadal, podnikal jednu ukázkovou akci za druhou a dostával se do vyložených šancí. Po příležitostech Sochora, Strnada, Rezka, Shapovala a třech nastřelených tyčích, mohlo být rozhoduto v 10. minutě utkání, ale skóre bylo stále 0:0. Obraz hry se až do konce poločasu nezměnil, hosté měli domáci doslova přibité na polovině hřiště. Hatrickem se nakonec blýskl Strnad a další šance Sochora a Matouška zůstaly nevyužity. Skóre po prvním poločase 0:3, střely na bránu 1:20.

V druhém dějství už Benešovští trošku polevili a v poklidu dohráli utkání.

Trenér Benešova Petr Havlíček po zápase zářil. „Takhle nějak jsem si představoval náš výkon. Všichni jsme se přesvědčili o tom, že způsob hry, který se snažíme praktikovat je velice účinný. Kluky musím pochválit za přístup a předvedenou hru, hráli jsme týmově a velice dobře. I po prostřídání čtyř hráčů se obraz hry téměř nezměnil. Strakonice nás ale důkladně neprověřily. Až následující dvě utkání ukáží, kolik jsme se toho přes zimu naučili a jak jsme silní.“

Branky Benešova: Strnad 3. Poločas: 0:3.

SK Benešov: Bébr – Šejstal (55. Marek Chrpa), M. Balík, Houzar (53. Kubálek), P. Balík – Matoušek, Shapoval, Balata, Rezek (50. Vyhlídal), Strnad (57. Martin Chrpa) – Sochor.