Krajský přebor žáků měl na pořadu páté, vložené, kolo ročníku 2008/2009. Nováček FC Graffin Vlašim zajížděl na hřiště Spartaku Příbram a docela se mu dařilo. SK Benešov přivítal doma SK Rakovník. Starší žáci se museli před soupeřem sklonit, mladší naopak pokračovali ve spanilé vítězné jízdě.

Starší žáci


Sp. Příbram – Graffin Vlašim 0:0


Vlašimští fotbalisté si v prvním poločase vytvořili mírnou převahu, vypracovali si několik slibných šancí, ale v zakončení vždy zklamali. Postupně se hra vyrovnávala a příležitosti byly vidět na obou stranách.
Ve druhém poločase domácí zvýšili tlak, dokázali si vytvořit několik dobrých šancí, které však vlašimský brankář Kotouček zlikvidoval. Hosté měli ještě v závěru utkání možnost na vstřelení branky, ale v koncovce opět zklamali.
FC Graffin Vlašim: Kotouček – Kabát, Kučera, Moudrý, Hergesell – Bělohlávek, Janovský, M. Cacák, Filip – Rybařík, Žirovnický. Střídali: D. Cacák, Ptáček, Sedláček.

SK Benešov – SK Rakovník 1:5


Lídr tabulky se s domácími nemazlil. Od úvodního hvizdu rozhodčího Šípka se usadil na polovině Benešova, ale dlouho se nemohl prosadil. První obrovskou šanci měl však domácí útočník Kubín, který po sóle přestřelil branku. Hosté ztroskotávali na neschopnosti v zakončení, a tak udeřilo na druhé straně. Kubín přihrál Čeljuskovi, a ten si již před gólmanem věděl rady – 1:0. Hosté měli nadále tlak, který vyvrcholil v 29. minutě vyrovnávající brankou po sóle.
Ihned po přestávce namazal Vyhlídal míč ve vlastní šestnáctce hostujícímu útočníkovi, který neměl problém poslat balón do sítě. Poté se hra na chvíli vyrovnala, domácí si vytvořili dobré příležitosti, ale Netolický, Kubín a Čeljuska byli v koncovce nepřesní. V 52. minutě přidali hosté třetí zásah a Benešovští se položili. Toho využili Rakovničtí a ještě dvakrát po samostatných únicích skórovali.
Branka Benešova: Čeljuska. Rozhodčí: Šípek. Poločas: 1:1. SK Benešov: Sudický – Jírů (36. Verner), Kubálek, L. Balata, Stanka – Vyhlídal, Hošek (55. Masopust), Netolický, Beránek (49. Eliáš) – Kubín, Čeljuska (49. Cvrček).


Mladší žáci

Sp. Příbram – Graffin Vlašim 0:2


V hustém dešti začali oba soupeři zápas s nasazením a snahou vstřelit úvodní gól. Útočné ataky však ztroskotávaly na dobře hrajících obranách. Hosté mohli jít do vedení v závěru první půle, ale Staněk a Jeništa velké šance neproměnili.
Po přestávce začali domácí náporem, ze kterého však branku nevytěžili. Naopak na druhé straně udeřilo. Ve 40. minutě se prosadil důrazem Staněk, který využil nedorozumění domácího stopera a brankáře, odražený míč se dostal k Pavoučkovi, a ten ho z hranice šestnáctky uklidil do prázdné branky. Hra se vyrovnala. Ve 47. minutě zpracoval v příbramské šestnáctce Jeništa přihrávku z levé strany a střelou k tyči vsítil druhý gól. Do konce zápasu již hosté kontrolovali hru a obrat nepřipustili.
Branky: Pavouček, Jeništa. Poločas: 0:0. FC Graffin Vlašimi: Gabriel – Janák, Novák, F. Zvára, Pavouček – Staněk, Jeništa, Vlasák, Srb – Přitasil, Švec. Střídal: Slunečko.

SK Benešov – SK Rakovník 2:1


Ve vyrovnaném zápase zahrozili první domácí, ale Šach po narážečce s Fialou trefil po sóle náruč brankáře. O chvíli později se hostující útočník uvolnil ve vápně, ale brankář Kukura domácí podržel. První gólový moment přišel ve 20. minutě. Hosté zahrávali roh, na který si na zadní tyči naskočil Hajný a uklidil míč hlavou do sítě – 0:1. Domácí ale inkasovaná branka nepoložila, tlačili se před hostující svatyni a ve 24. minutě díky důrazu a zakončení „bodlem“ vyrovnal skóre V. Balata. Těsně před odchodem do kabin zahrozili hosté, když po nevydařeném obranném zákroku Maršouna a následně i brankáře Kukury musel situaci zachránit Vycpálek.
I po změně stran se hrála vyrovnaná partie. Domácí i hosté si vypracovali několik slibných příležitostí. Rozhodující moment zápasu přišel v 53. minutě. Konopiský zatáhl míč po straně, našel Šacha, který přečíslil obranu Rakovníka a nabídl šanci Jamrichovi, který v pádu protlačil míč do sítě – 2:1.
Branky: V. Balata, Jamrich – Hajný. Rozhodčí: Šípek. Poločas: 1:1. SK Benešov: Kukura – Vycpálek, Hašek, Cvrček, Maršoun – Kohoutek (31. Jamrich), Eliáš (43. Srdínko), Křemen (57. Straka), V. Balata – Šach (58. Boťa), Fiala (31. Konopiský).