TEPLÝŠOVICE – DIVIŠOV 3:1

Místní derby před parádní diváckou návštěvou začali domácí parádně. V 7. minutě dostal Podhorský za hranicí šestnáctky nabídku od Pejši a osamocený před J. Hanušem nezaváhal – 1:0. Hosté byli opařeni a mohli opět inkasovat, ale ránu Černého brankář J. Hanuš vyrazil a střela Petra Chomáta zamířila do tyče. Divišovští přežili klinickou smrt a také se podívali na polovinu Teplýšovic. Běžela 21. minuta, Zd. Pekárek narýsoval ulici pro Janovského, jenž si v koncovce věděl rady – 1:1. Jenže netrvalo dlouho, zkušený Ottl si všiml J. Hanuše stojícího dál z branky a z 25 metrů ho přeloboval – 2:1. Závěr poločasu patřil Divišovu, jenže v brance Teplýšovic čaroval Měsíček, jenž si pochutnal na sóle Campodonica, střele a hlavičce Janovského i ráně Vávry.

Ihned po přestávce přišel třetí úder domácích. Král poslal míč na zadní tyč na Beneše, jenž balón z nulového úhlu dopravil do sítě. Následně se hra srovnala, hosté se sice snažili o zkorigování stavu, ale když už se dostali po závarech k zakončení, tak Lehána zamířil vedle nebo Campodonica vychytal Měsíček. A když ani na druhé straně Podhorský nerozvlnil síť, zůstal stav atraktivního zápasu vedeným výbornou rozhodčí Pavlíkovou, nezměněn.

„V derby se hrál super fotbal na I. B třídu před vynikající a fandící návštěvou. Po debaklu v Kácově, který jsme nezvládli po taktické stránce jsem udělal změny, vysvětlil mladým hráčům Černému, Pejšovi a Benešovi, kteří hrají na klíčových postech, co po nich chci. Oni to pochopili a fotbalový Pán bůh je odměnil. Vyhráli jsme zaslouženě, musím pochválit celé mužstvo s brankářem Měsíčkem, který nás podržel při šancích soupeře. Klobouk dolů před hráči, jsem nadšený, jak zvládli zápas po taktické stránce, po vyrovnání zvedli hlavu a dovedli zápas do vítězného konce. Mám radost, že po debaklu v Kácově se mužstvo zvedlo a je na něm vidět síla hrát o špičku tabulky," pěje ódy na tým teplýšovický kouč Petr Chomát a ještě poznamenal k rozhodčím ženám: „Měl jsem ze zápasu obavy, ale rozhodčí parádně před velkou návštěvou derby zvládly. Hlavní byla výborná a uklidnila v přerušené hře i dva kohouty Petra Chomáta a Jíšu."

„Je to pořád dokolečka, na hřištích soupeřů nejsme horším týmem, ale vždycky prohrajeme. V Teplýšovicích jsme měli asi víc ze hry, jenže jsme v první půli neproměnili tři stoprocentní šance a dostali góly po našich chybách. Je těžké hráče na něco v kabině upozorňovat, když hned z té situace na začátku dostaneme gól. V úvodu druhé půle se trefil hráč neuvěřitelně z úhlu na 3:1. Poté se domácí zatáhli a my jsme měli jen závary, ale nic z toho nebylo. Domácí ve výborně vedeném zápase vyhráli zaslouženě, protože na rozdíl od nás proměňovali šance," dodal po derby trenér Divišova Roman Sedlařík.

Branky: 7. Podhorský, 28. Ottl, 48. Beneš – 21. Janovský. Rozhodčí: Pavlíková. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 2:1.

Teplýšovice: Měsíček – Drahota, Pavel Chomát, Nerad – Černý, Pejša – Podhorský (77. Šahin), Ottl, Beneš – Petr Chomát (67. Mládek), Král (84. M. Kaňka).

Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš (83. Vobořil), Macháček, Marek Hanuš, Lehán – Janovský, Vávra, Cacák (70. Blažíček), Campodonico – Jíša (88. Vondrák), Z. Pekárek.