Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Miřetickým hráčům se ve Zvoli točila hlava

Zvole - Na hřišti třetí Zvole inkasovaly ve fotbalové I. B třídě zachraňující se Miřetice čtyři góly.

16.5.2015

Ilustrační fotoFoto: Martin Procházka

ZVOLE – MIŘETICE 4:0

Začátek zápasu nevypadal pro Miřetice zle, když šance byly na obou stranách. Za hosty byli blízko gólu Jandák a Přitasil, ale gólman je vychytal, na druhé straně se zapotil i dvakrát gólman Vacík a dvakrát zamířili domácí jen těsně vedle. Ve 32. minutě přišla první změna skóre, když po faulu proměnil penaltu Jandus. O chvíli později přidal druhý gól Zvole z 16 metrů Grund. V závěru poločasu zahrozili hosté Turkem, ale gólman byl na místě.

Druhé dějství začali domácím obrovským náporem, po rychlých akcích a centrech ze strany si vypracovávali šanci za šancí, ale buď parádně zakročil Vacík, nebo mířili zakončovatelé mimo brankové tyče. Až po hodině hry skóroval hlavou Grund na 3:0. Poté tlak Zvole ustal a ke slovu se dostali i hosté, ale míč po průniku Jantače vytáhl gólman na roh. V závěru ještě upravil z 20 metrů Jandus k tyči na konečných 4:0.

„Až do penalty bylo utkání vyrovnané. Poté začali domácí nakopávat dlouhé balóny a po nebezpečných centrech měli velké šance a někdy při nás stálo velké štěstí a brankář Vacík nás uchránil od větší porážky. Zvole prostě vyhrála zaslouženě," poznamenal po zápase asistent trenéra Miřetic Pavel Hájek, jemuž v mužstvu chyběli Folprecht, Fialka a Petr Čáp.

Branky: 32. (z PK) a 87. Jandus, 36. a 60. Grund. Rozhodčí: Tichý. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 2:0.

Miřetice: Vacík – J. Hájek, Seidl, K. Čáp, Macko – J. Přitasil, J. Kamarýt (70. Zubec), Jantač, Turek – Jandák, Semrád.

16.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu
8

Do volební místnosti ve Struhařově přišlo za páteční den mnoho voličů.
15

Volit chodí struhařovští i před návštěvou hospody

Více mladých chodí k volbám ve Vlašimi

Vlašim - Mladých voličů je více. O tom jsou přesvědčeni předsedající ve volebních komisích, kteří v pátek usedli ve vlašimském gymnáziu. Volit v rámci volebního okrsku 7 a 10 přišlo, podle nich, v porovnání s jinými volbami celkově více lidí.

Za volební lístek hnutí dostanou pivo zdarma

Domašín - V domašínské hospůdce pojali volby netradičně. Ti, kteří donesou volební lístek hnutí ANO, dostanou jedno pivo zdarma. "Někdo rozdává koblihy, já zase pivo," řekl majitel domašínské hospody. Toho využil i jeden z voličů, který v pátek 20. října do hospody v Domašíně dorazil přímo z volební místnosti, která sídlí v blízké hasičské zbrojnici. Zde volí vlašimští za volební okrsek číslo 11.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

OBRAZEM: První volební den na Benešovsku

Benešovsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Benešovsku z prvního dne.