MIŘETICE – TEPLÝŠOVICE 3:3 PK 3:2

Úvodní čtvrthodina vyzněla pro hosty, kteří po brankách Pejši a Vyhlídala vedli dvoubrankovým rozdílem. Jenže domácí to nerozhodilo a udeřili po standardních situacích. Nejprve snížil hlavou Jandák po dlouhém autu a srovnání stavu zařídil krásně z trestného kopu Filip do šibenice. Do konce poločasu mohl skóre otočit z dorážky Filip, ale zamířil nad.

Po hodině hry, domácí stav přeci jen překlopili na svou stranu, když jim po dlouhém autu výrazně pomohl teplýšovický kanonýr Král, jenž hlavičkoval do vlastní sítě. Po šanci miřetického Jenšíka, přišel závěrečný tlak Teplýšovic, který jim přinesl vyrovnání z penalty Chomátem za ruku po trestném kopu. A když hosté následně neproměnili dvě šance, šlo se do penaltového rozstřelu, který lépe zvládli Miřetičtí, když hosté tři z pěti penalt nedali.

„Za dřinu, kterou kluci předvedli, jsme si dva body zasloužili. Hosté byli dvacet minut lepší a s námi to nevypadlo dobře. Poté jsme ale zamakali a dostali se do vedení, které jsme však v závěru neudrželi. Penalty jsme zvládli lépe. Jsem spokojený, co nedokážeme fotbalově, to dohoníme bojovností, i s kluky z béčka," byl nadšený z výkonu hráčů asistent trenéra Miřetic Pavel Hájek, kterého stále trápí stížnosti soupeřů na malé miřetické hřiště: „Sám jsem pro rozšíření. Na druhou stranu je pro všechny týmy stejné a rozměry soutěži vyhovuje. Soupeři již ví, jaké máme hřiště a můžou na to hráče připravit."

„Hráče jsem připravoval na to, že soupeř hází dlouhé auty, a tak je lepší kopnout míč na roh, než do autu. Během čtvrthodiny jsme vedli 2:0, přesto jsem věděl, že není vyhráno. Poté byli Miřetice lepší a my dostali dva góly po autech a jeden z trestňáku. V závěru došel domácím dech, byli jsme zase lepší my, vyrovnali jsme z penalty a ještě v závěru nedali dvě šance. Na desítky to byla loterie. Přesto musím kluky za bojovnost pochválit," popsal derby trenér Teplýšovic Petr Chomát a dodal k malému hřišti: „V Miřeticích to není o fotbale, ale o házené, kdy házíte sto autů a kopete sto rohů za zápas a jenom se bojuje. Moji hráči jsou spíše zvyklí hrát po zemi a jenom nakopávat míče je pro ně katastrofa. V kabině jsem jim řekl, proti svým zásadám, že nemůžeme hrát fotbal a musíme jen nakopávat míče, což někteří pochopili, jiní ne. Bod nás dostal do čela, což musíme doma potvrdit."

Branky: 17. Jandák, 26. Filip, 63. vlastní Král – 8. Pejša, 13. Vyhlídal, 83. Chomát (z PK). Rozhodčí: Kratochvíl. Poločas: 2:2.

Miřetice: Novák – Vondráček, K. Čáp, Přitasil, Zajíc – Turek (64. T. Moudrý), K. Moudrý, Jandák, Jantač – Jenšík, Filip.

Teplýšovice: Stařecký – Tůma, Chomát, Kubálek (50. Stěhule), Šahin – Pejša – Nerad, Vyhlídal. Hruška – D. Podhorský (73. Mládek), Král.