MIŘETICE – JANKOV 5:1

Po úvodních šancích domácího Hocha a hostujícího Uhliara rozpohybovali Miřetičtí válec, který od 8. do 28. minuty čtyřikrát přejel jankovské unavené hráče. Filip po rohu nakrátko prostřelil brankáře Nerada, Přitasil po dlouhém autu, Babický hlavou po rohu a Vlasák také hlavou po centru Zajíce, získali domácím vedení 4:0. A to ještě v závěru poločasu přišla kuriozita, když Vlasák trefil pravou tyč a Zajíc po odraženém míči napálil levou tyč už prázdné jankovské branky.

V úvodu druhého poločasu chytil domácí Novák hlavičku Balíka po rohu, aby ihned na druhé straně zvýšil Filip po odraženém míči na 5:0. Poté Miřetičtí polevili, sice nastřelili Filipem břevno a nedali nějaké šance, ale síť už nerozvlnili. Naopak hosté zápas nezabalili a po zásluze v závěru hlavou Říha vstřelil jejich čestný úspěch.

„Po celý zápas jsme byli lepší a spravedlivě vyhráli. První poločas nám vyšel parádně a prakticky všechno nám padlo do brány. Druhý se hrál ve stejném nasazení, ale už jsme nebyli tolik úspěšní v šancích a hosté, kteří zápas nevypustili, v závěru zaslouženě jeden gól dali," dodal po derby spokojený asistent trenéra Miřetic Pavel Hájek.

„Nastoupili jsme bez nasazení a domácí nás přejeli, vždyť už do čtvrthodině jsme prohrávali 0:3," posteskl si po derby kouč Jankova Stanislav Brabenec a na hráče se zlobil: „Vypadalo to, jakoby byli před zápasem na nočním výletě, příště si je musím zkontrolovat."

Branky: 8. a 51. Filip, 14. Přitasil, 16. Babický, 28. Vlasák – 80. Říha. Rozhodčí: Fejfar. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 4:0.

Miřetice: Novák – Macko, P. Čáp (36. Jantač), K. Čáp, Zajíc – Přitasil, Filip, Babický (68. T. Korejtko), Turek (75. Kopecký) – Vlasák (76. J. Hájek), Hoch (70. Jandák).

Jankov: Nerad – Hameršmíd (37. Kratochvíl), Peroutka, D. Čermák, Kolář (73. M. Čermák) – Uhliar, Balík, Skála, Říha – Šimánek (68. Zajíc), Vrzal.