ZVOLE – MIŘETICE 7:2

Miřeticím, hrajícím o záchranu, se překvapení na účet druhé Zvole nepodařilo. Zápas začali hosté velmi aktivně a domácí do hry moc nepustili. V úvodní dvacetiminutovce si vypracovaly dvě vyložené šance, ale K. Čáp nedokázal obstřelit brankáře a Hájek po narážečce minul. Domácí sice míč ve své moci moc neměli, přesto dva centry přetavili hlavičkami Hnáta a Vnuka ve dvoubrankové vedení. To hosty rozhodilo a zbytek poločasu už byl v režii Zvole. Tomanec po samostatné akci ze strany propálil Vacíka, Mráz z trestného kopu vymetl šibenici a účet poločasu dokonal před odchodem do kabin Grund – 5:0.

Ve druhém poločase měli domácí opět navrch. Exsparťanského Gabriela ještě Vacík vychytal, ale na Hnáta už nestačil. V 63. minutě se Hnát dostal přes obránce a završil svůj hattrick – 7:0. Ve zbytku zápasu se hra vyrovnala a i hosté si dokázali vytvořit několik gólových šancí a dvě proměnili. Nejprve se po rohu prosadil Přitasil a po rozehraném rohu prošel Fialka přes tři hráče a z úhlu upravil na konečných 7:2.

„Domácí nám dali lekci z produktivity. My jsme neproměnili dvě šance v úvodu utkání a domácí naopak za deset minut dali ze čtyř střel čtyři góly. Druhý poločas se už jen dohrával. Přestože byli domácí lepší, tak je vysoká prohra pro nás až moc krutá," povzdechl si kapitán Miřetic Milan Zajíc a už se dívá k dalšímu zápasu: „Musíme se oklepat, zlepšit se a příští týden urvat body v derby se Zdislavicemi, které taky nemají zrovna ideální vstup do jara."

Branky: Hnát 3, Vnuk, Tomanec, Mráz, Grund – Přitasil, Fialka. Rozhodčí: Holý. Diváci: 40. Poločas: 5:0.

Miřetice: Vacík – J. Hájek, J. Přitasil, Zajíc – Filip, J. Kamarýt, Jantač (70. P. Čáp), Fialka, Macko (48. Seidl) – K. Čáp, Vondrák (80. Lalouček).