„Měsíc se odchod řešil a v pátek se to dořešilo. V sobotu jsem již nastoupil za Sokolov proti Teplicím,“ říká k odchodu Miloslav Strnad.

Na jak dlouho z Vlašimi odcházíte?

„Jdu do Sokolova zatím na půlroční hostování s opcí. Doufám, že se v létě udělá přestup. Samozřejmě záleží, jak se mi bude na jaře dařit.“

Chtěl jste z Vlašimi odejít?

Ano a už jsem nechtěl dál hrát za Vlašim. Během podzimu jsem měl prvoligové nabídky z Hradce Králové a Českých Budějovic, ze kterých ale sešlo. V zimě se nikdo z ligy neozval.

Z druhé ligy se ozval jen Sokolov nebo bylo více mužstev, které se o Vás zajímaly?

Kromě Sokolova se ještě během Vánoc ozvalo Sezimovo Ústí, ale pro něj jsem byl drahý. Tak jsem se rozhodl pro Sokolov, ze kterého mi volal trenér Látal a naštěstí splnil finanční podmínky Vlašimi. Díky bohu, jsem v Sokolově.

Byl důvod vašeho odchodu, že Sokolov bude bojovat o špičku tabulky a Vlašim bude ráda za střed?

Největším důvodem byla sportovní stránka. Také jsem si nesedl od začátku s trenérem Urbanem. O dalších věcech nechci hovořit. jen chci říci, že v Sokolově všechno klape, jak má klapat v profesionálním klubu.

Sokolov je na pátém místě a tři body mu chybí na druhou postupovou příčku, na které je Střížkov. Cítíte, že má chuť mužstvo postoupit?

Bavili jsme se o tom s generálním ředitelem, a ten se postupu nebrání ani po finanční stránce. Není to ale prioritou, buď to vyjde nebo ne, netlačí na to.

Kdy jste se v Sokolově zapojil do tréninku?

V pátek se vše dořešilo, byl jsem na prvním tréninku a v sobotu jsme hráli v Teplicích. Odehrál jsem první poločas a prohráli jsme 1:2.

Jak vaše souhra s novými spoluhráči vypadala?

Když to srovnám s Vlašimí, tak je Sokolov, co se týče kvality, kombinace a fotbalovosti, někde jinde. Mužstvo je útočně naladěno, střílí hodně gólů, což by mi mělo vyhovovat. Doufám, že mi bude dařit a góly pomůžu mužstvu k co nejlepšímu umístění.