Trenér Petr Havlíček přivítal i několik nových tváří a do přípravy s týmem začala i trojice dorostenců – Josef Dušek, Filip Rut a Tomáš Motyčka. „Kluci se zapojili a je tady i Jarda Šanda. Ten už s námi trénuje delší dobu a je z něj v podstatě třetí brankář,” hodnotil s úsměvem adaptaci vlašimských odchovanců trenér brankářů Vladimír Kout.

Ve Vlašimi své štěstí zkusí i z Brazílie Melo, kterého si vyhlédl trenér Havlíček na “pracovní” dovolené v Belo Horizonte, ze Slovenska je na zkoušce pod Blaníkem dvojice Jakub Kosorin a Boris Turčák. Na zkušenou dorazili i mladí hráči ze Sparty Praha, se kterou má Vlašim spolupráci – David Březina, Daniel Mareček, Christian Frýdek a Lamine Traoré. „Vyzkoušíme je a uvidíme, jak budou vypadat,“ říká o nováčcích trenér Petr Havlíček.

Naopak v kabině se již neukázal kanonýr, Pavel Vyhnal, který podepsal smlouvu na tři roky ve Zlíně. Tomáš Wiesner a Filip Hašek odešli na hostování do Liberce respektive Českých Budějovic. Kamso Mara je na zkušené v Jihlavě. „Kádr projde určitou obměnou. Hlavním cílem přípravy je kvalitně nahradit hráče, kteří nás opustí a dobře se připravit na jarní část soutěže,” má jasno před zimní přípravou trenér Vlašimi, kterou čeká první zápas až 20. ledna s Teplicemi od 11 hodin ve Vlašimi Na Lukách. „Udělali jsme to záměrně. Chceme se nyní věnovat hlavně fyzické přípravě. Budeme samozřejmě trénovat specificky, ale hodně se zaměříme na kondici,“ odtajňuje Havlíček, jenž je rád, že se vlašimští hráči objevují v lize. „Určitě mě to těší a moc jim to přeju. Jsem rád, že fotbal, který produkujeme, pomáhá zviditelnění našich hráčů a je o ně zájem.“

Trenér Petr Havlíček také odtajnil, kde trávil volno od fotbalu. „Dovolenou jsem si užil. Cestování miluju, takže jsem byl téměř měsíc pryč a doma jsem strávil pouze tři dny,“ směje se dobře naložené kouč.

JIŘÍ PAÝR