Zahrál jste si McDonald’s Cup?
Musím říct, že McDonald’s Cup mě minul. Naše škola ho nehrála. Vím, že ostatní kluci z týmu jím prošli. Osobně jsem se podílel na jiné části, - Player escort – což bylo v roce 2012 na Euro, kdy jsme doprovázeli hráče národního týmu v prvním zápase proti Rusku ve Wroclawi. Konkrétně jsem šel s Petrem Jiráčkem za ruku.

Jaký to byl zážitek?
Musím říct, že skvělý. V rámci McDonald’s Cupu mě vybrali z několika stovek dětí a na základě dovedností vybrali jedenáct, mezi kterými jsem byl. Zvládl jsem to i ze zlomenou rukou. Celý výlet i zážitek nastupovat na obrovském stadionu s českým národním týmem bylo skvělé a nezapomenutelné.

Jak vzpomínáte na svoje žákovské zápasy?
Půlka byla v FC Tempo Praha, dva roky pak v akademii Slavie. Na oba kluby vzpomínám velice kladně. V prvním jsem dostal základy, pak jsem se už jen zdokonaloval. I když člověk udělal chybu, tak na to období vzpomínám zpětně skvěle.

Vybavíte si nějaký speciální moment?
Napadá mě ten v kategorii U9 (do 9 let), kdy jsme vyhráli celoroční soutěž.

Jaký prostor měl fotbal ve vašem případě během hodin tělocviku?
Musím říct, že na základní i střední škole jsme měli sportovní třídu, ve které byla většina fotbalistů. Na tělocviku jsme hráli často fotbal. Hodně jsme se mu věnovali. Hlavně v těch letních měsících. Když bylo teplo, tak jsme chodili ven. Půlka většinou hrála fotbal a zbytek jiné sporty, které si zvolili.

Koho jste tehdy obdivoval?
Jako malý jsem z českých hráčů sledoval Petra Čecha, jako skvělého gólmana. Ze světa pak Argentince Lionela Messiho – jsem fanoušek Barcelony. K tomu pak další světové brankáře Manuela Neuera či Marca-Andrého ter Stegena z Německa a Belgičana Thibauta Curtoise, ještě když byl v Chelsea.

Chcete se přihlásit do letošního ročníku McDonald's Cupu? Každá škola má šanci, v akci budou i malotřídky. Základní náležitosti a podrobnosti k turnaji najdete na webu Deníku nebo oficiálních stránkách www.mcdonaldscup.cz

A kdo vás jako fotbalista baví teď?
Teď hodně sleduji Slovince Jana Oblaka v Atléticu Madrid, který je prvotřídní gólman. Do minulé sezony ještě zmíněného Curtoise. Ze Slavie samozřejmě pozoruji Jindřicha Staňka, Aleše Mandouse a před nimi i Ondřeje Koláře.

Co na vaši kariéru říkají tehdejší spolužáci, pokud jste v kontaktu?
S některými spolužáky případně spoluhráči se ještě vídám na hřišti. Další jsem neviděl od školních let. Maximálně, když jsme měli třídní sraz. S minimem spolužáků jsem v kontaktu. Ti jsou pak rádi, když se zajdeme někam podívat na fotbal.

S kým se vídáte na hřišti?
S Danielem Langhamerem, který hraje v Chrudimi, dále s Denisem Višinským, se kterými se potkáváme buď na hřišti nebo v reprezentaci. Byli jsme spolužáci i dlouholetí spoluhráči v akademii Slavie.

Plánujete vyrazit se podívat na některý zápas McDonald's Cupu?
Mám v plánu dorazit na krajské finále, které se bude hrát ve čtvrtek 16. května. Pokud bude nějaký dostupný turnaj v blízkosti a budu mít volno, tak se dorazím podívat, jak to klukům a budoucím nadějím českého fotbalu jde.

Kvízová otázka: tipněte si, kolik dětí už zasáhlo do McDonald's Cupu?
Tipuji, že by mohlo zasáhnout kolem milionu dětí. (správná odpověď: 1 589 027)

Co byste poradil současným talentovaným hráčům?
Aby je fotbal bavil, žili jím. Aby se zdokonalovali, trénovali, měli radost ze hry, sledovali své vzory a učili se od těch nejlepších. Díky tomu všemu se mohou posunout a zlepšovat se.

A máte nějaký vzkaz i pro jejich učitele?
Rozhodně bych jim chtěl vzkázat, aby děti podporovali a naváděli je správnou cestou, ať už výchovou, tak i vzděláním, které je důležité. Na druhou stranu, aby jim nebránili ve snech. Sport ale musí jít ruku v ruce se vzděláním.

A trenérům?
Aby měli pro děti pochopení a měli nadšení pro fotbal. K tomu učili děti to nejlepší, co v nich je, předávali jim zkušenosti a zároveň vychovávali mladé naděje na hřišti.