BENEŠOV B – SÁZAVA 1:1

Trenér Chomát ale opět musel před začátkem utkání přemýšlet, jako celou zimní přípravu, koho bude mít k dispozici. Komárek odjel s áčkem do Kolína, stoper Kondáš musel do práce, Voráček je zraněný a Filip Jendele nemocný. A tak muselo opět naskočit do zápasu více dorostenců, než je zdrávo. „Musím je jednoznačně pochválit, protože odvedli velice kvalitní výkon," měl radost benešovský kouč z výkonu mladíků.

Zápas nakonec skončil nerozhodně, když sice hosté více ohrožovali brankáře Tlamichu (nastřelili i břevno), ale síť rozvlnili až po hodině hry, kdy vyrovnával Šmídek.

Mladíci Benešova se snažili kombinovat, ale k brance Sázavy se moc nedostávali. Přesto z minima využili maximum, když se v závěru poločasu po přihrávce Dominika Jendele trefil Rezek.

„V první půli podali kluci výborný výkon a na šance to bylo zpočátku vyrovnané. Až v závěru si Sázava vytvořila tlak, měla větší příležitosti, přesto utkání skončilo nerozhodně," zhodnotil zápas kouč Benešova a dodal: „Zápas nám dal, to, co jsme potřebovali. A jsem rád, že po operaci kolena již naskočil do hry Keltner."

Mezi mladíky se také objevila nová tvář – dorostenec Urban z Dukly Praha. „Je to syn bývalého trenéra Benešova Tomáše Urbana, zkoušíme ho a jevil se velmi dobře. Dukla nám dala požehnání, aby přípravné zápasy u nás odehrál. Myslím si, že pro nás by byl posilou. Zkusili jsme ho na defenzivním i ofenzivním středním halvovi a poradil si s tím slušnou formou, i když v Dukle hraje stopera," zhodnotil novou tvář Petr Chomát.

Na druhou stranu se na hřišti neobjevil zkušený David Čáp, jenž se vrátil z rakouského angažmá. „Na trénink minulý týden nedorazil, tak nevím, co s ním je. Pro mě to znamená, že do Benešova chtít nechce a asi si hledá nové angažmá," dodal benešovský stratég.

Branky: Rezek – Šmídek. Poločas: 1:0.

Benešov: Tlamicha – Hronek, Verner, M. Balík, P. Balík – Rezek, Černý, Urban, Benák – D. Jendele, Balata. Střídali: Keltner, Korynta, Strnad, Balog.

V neděli od 13.30 nastoupí Benešov B v přípravném zápase na UMT proti účastníku pražského přeboru Sokolu Královice.