VLAŠIM – OPAVA 0:0

První dějství nenabídlo mnoho vzruchu. V první čtvrthodině bylo k vidění několik centrů na obou stranách, ale výraznější problémy brankáři neměli. Až po půlhodině se diváci mohli dočkat branky, když po Dresslerově centru sklepl Jícha míč na Haška, který z první zakončil, ale vedle branky. Hosté se dostali k jedné zajímavé akci po chybě Kulhánka, ale přečíslení skončilo hvizdem hlavního rozhodčího, který viděl hru rukou. Vlašim byla ve druhé části prvního poločasu aktivnější a dokázala více držet míč na svých kopačkách, ale gólu se diváci nedočkali.

Úvod druhého dějství nabídl divákům více vzruchu. Hned na počátku se do útočné akce dostala domácí Vlašim, j Průcha poslal do vápna povedený centr, který v pádu hlavou zakončil Hašek, ale ke smůle domácích byl brankář Vašek připraven. Za chvíli vzal odpovědnost na sebe Průcha, ale brankář Opavy opět ukázal kvality a a míč po ráně vytěsnil konečky prstů mimo tři tyče.

Poté byl opět k vidění neurovnaný fotbal, který měl příznaky prvního jarního zápasu. S blížícím se koncem utkání začala vystrkovat růžky i Opava, ale když ani Schaffartzik v pádu nedokázal míč usměrnit do branky, tak duel dospěl do bezbrankové remízy.

„Před zápasem byla situace jasná – Opava byla tři body před námi a my byli čtyři body od sestupu. Naším cílem tedy bylo vyhrát. Myslím si, že jsme si vytvořili na skórování více šancí, ale bohužel neproměnili. Z remízy bych ale nedělal velkou vědu, protože máme nově složené mužstvo. Na hráčích také bylo především v prvním poločase vidět, že na ně dolehla tíha odpovědnosti. Konečná remíza tak ve mně vyvolává neutrální pocity," poznamenal po remíze trenér Vlašimi Martin Hašek.

Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Kotalík. ŽK: Janda – Jursa. Diváci: 650.

Vlašim: Vorel – Dressler, Štochl, Pimpara, Vondra – Janda, Kulhánek (85. Tarczal), Hašek, Průcha – Nečas (71. Hadaščok), Jícha (65. Hejný). Trenér: Martin Hašek.

Opava: Vašek – Pospěch, Simerský, Hrabina, Žídek – Schaffartzik (90. Horka), Jursa, Grussmann (72. Jurečka), Mozol – Mrázek (79. Přichystal), Kuzmanovič. Trenér: Jan Baránek.