Zajímavý bude sobotní zápas šesté Vlašimi ve Fortuna národní lize s třetí Opavou, která postoupila v týdnu do semifinále Mol cupu. Rytíře opustil v týdnu trenér Martin Hašek, a tak tým připravuje na utkání asistent Miloslav Brožek, který byl posunut do pozice trenéra. Pomáhat mu bude Vladimír Kout. Vlašim třikrát za sebou nevyhrála.

V I. A třídě, skupině A, hrají v sobotu druhé Nespeky s poslední Slavií Jesenice, se kterou domácí mají povinnost získat plný počet bodů, jenž je udrží na vršku tabulky. Trenér Jiří Maršoun může být už po výhře v Podlesí v klidu, již získal podle něj potřebných devět bodů k záchraně. Teď už snad myslí na vyšší mety.

Ve skupině B, přivítá v neděli dvanáctý Divišov poslední Říčany, a pokud nechce mít problémy se záchranou, je jeho povinností zvítězit. Nový trenér Ivan Vondrák zatím týmu namíchal dva vítězné lektvary, tak bude chtít dokonat hattrick.

Mezi osmičkou okresních týmů v I. B třídě se hrají v neděli dvě derby. Pikantní pro trenéra Maršovic Jaroslava Žížalu, hráče Pavla Žížalu, Romana Orsáka a Rosťu Haška, je souboj s Týncem nad Sázavou, kde všichni dříve působili. „Připravovali jsme se na ně celý týden a samozřejmě chceme vyhrát," má jasno trenér Žížala, kouč desátého celku. Jenže to chtějí i svěřenci Miroslava Bubeníka, jenž se po dvou porážkách na jaře, propadli na šesté místo.

Ve druhém derby nastoupí devátý Sedlec-Prčice, který oba jarní zápasy prohrál, proti poslednímu Neveklovu, jenž naposledy porazil na penalty Jankov. Ten v boji o záchranu nastoupí proti na jaře stoprocentnímu Kácovu.

Jinak v ČFL jede Benešov v sobotu do Tachova, v krajském přeboru Poříčí nad Sázavou do Hvozdnice, v I. A třídě Votice do Nového Knína, v I. B třídě Miřetice do Zruče nad Sázavou, Kondrac do Jílového a v neděli Teplýšovice do Uhlířských Janovic.