Na perfektně připraveném trávníku si nejprve v dopoledních vyřazovacích zápasech poradili domácí s Olbramovicemi vysoko 5:1 a poté porazily Vrchotovy Janovice podobně Neveklov 4:1.

Odpolední program začínající o půl třetí, tedy v době, kdy se teploty vyšplhaly až ke čtyřicítce a počasí tak lákalo spíše k vodě než na fotbal, přinesl nejprve zápas o 3. místo. Utkání mezi Olbramovicemi a Neveklovem přineslo přestřelku, při které se diváci bavili a viděli osm branek, z niž pět vsítili Olbramovičtí, a proto se radovali z bronzové pozice.

Poté přišlo očekávané vyvrcholení celého dne – finálový zápas mezi Maršovicemi a Vrchotovými Janovicemi. Po úvodní vyrovnané pasáži se následně ještě do poločasu třikrát prosadili domácí střelci a tak defakto rozhodli o celkovém vítězství. Druhá půle, ve které Maršovičtí přidali ještě dva góly, se již ve velkém vedru dohrávala víceméně z povinnosti. Putovní pohár, který bude zdobit toto klání i v příštích ročnících, tak zvedl při závěrečném vyhlašování nad hlavu domácí kapitán a zároveň předseda zdejšího Sokola Rosťa Hašek, který měl na pořádání velmi povedeného klání nemalý podíl.

Rovněž byl vyhlášen nejlepší hráč celého turnaje, kterým se stal nestárnoucí špílmachr Vrchotových Janovic Antonín Sochůrek.

Celý den doprovodily i dvě velmi kvitované akce – o poločasové přestávce finále losovaná bohatá tombola, jejíž hlavní celou bylo živé sele a večerní přátelské posezení s živou hudbou.

Memoriál navštívily i špičky okresního fotbalu – předseda Jan Voráček a předseda STK Jaroslav Žížala, stejně jako dlouholetá spolupracovnice Stanislava Fürsta, Věra Benešova z OTS Benešov.

Semifinále: Maršovice – Olbramovice 5:1. Vrchotovy Janovice – Neveklov 4:1.

Zápas o 3. místo: Olbramovice – Neveklov 5:3.

Finále: Maršovice – Vrchotovy Janovice 5:0.

JIŘÍ MIKOLÁŠEK