JÍLOVÉ – MARŠOVICE 5:1

Hosté si vstup do soutěže, do které se vrátili po třech letech, jistě představovali úplně jinak, ale svým výkonem nedokázali navázat na generálku, ve které osmi góly rozstříleli Sedlec-Prčice. Proti velice kvalitně hrajícímu Jílovému tahali od prvních minut za kratší konec. Nepřesnou hrou a hrubými individuálními chybami připravovali šance pro domácí, kteří měli ve svém středu kanóna Matěje Štědroňského, jenž vsítil všech pět gólů. Poprvé se trefil v 19. minutě po kolmici za statickou obranu hostí. Druhý zásah přidal po chybě D. Zavadila tvrdou ranou k tyči. Hosté se za celý první poločas nevzmohli na jedinou střelu. A tak je mohl ve 43. minutě opět potrestat Štědronský, ale tentokrát ztroskotal na Kondrátovi.

Kdo očekával, že se Maršovičtí ve druhé půli zvednou a pokusí se s utkáním ještě něco udělat, musel být velmi zklamán. Naopak mezi 47. – 54. minutou je po třech hrubých chybách trestal Štědroňský a zvýšil již na 5:0. Teprve v 65. minutě se dostali ke slovu i do té doby absolutně neškodní hosté, ale Žížala po kolmici za domácí obranu nedokázal překonat Kruliše. Následně nerozšířil Štědroňský svůj gólový účet, když po sóle nepřekonal Kondráta. V 85. minutě se hosté dočkali čestného úspěchu tvrdou ranou D. Zavadila z šestnáctky. Závěrečný hvizd rozhodčího Pejši byl pro hosty vysvobozením.

,,Domácím stačilo čekat na naše chyby a jediný hráč nám dal všechny branky. Naše hra byla velice špatná. Neudrželi jsme míč a prakticky každá přihrávka byla nepřesná. Máme do příštího zápasu o čem přemýšlet. Hlavně se musí každý hráč soustředit sám na sebe," smutnil po debaklu kouč Maršovic Jaroslav Žížala.

Branky: 19., 43., 47., 51. a 54. Štědronský – 85. D. Zavadil. Rozhodčí: Pejša. Bez karet. Diváci: 79. Poločas: 2:0.

Maršovice: Kondrát – Šetina (62. Zderadička), Hampešt, Bartoš, Řezníček – Šach (70. R. Hašek), D. Zavadil, Brabenec, Matěj Hašek (62. Jamrich) – Laurich (79. Hrebičík), Žížala.

FRANTIŠEK FILLIP