Trenér Maršovic Michal Hašek: Rozhodčí Malý nás zaříznul

Maršovice/ Okresní derby ve fotbalové I. B třídě mezi Maršovicemi a Trhovým Štěpánovem se hrálo v nervózní atmosféře, bylo orámované třemi červenými kartami, výhrou hostů a zlostí domácích na rozhodčího Malého.

2.11.2008 2

Maršovický útočník Josef Bartoš se sklonil před trhovoštěpánovským Petrem SeidlemFoto: Foto: Lukáš Suchý

Maršovice – Trhový Štěpánov 1:2

Domácí začali zápas brilantně a chvíli po rozehrání je Dráb dostal do vedení. Jenže poté se začali na hřišti dít věci. V 10. minutě byl domácí R. Hašek faulován Čapkem, kterému vynadal, jenže rozhodčí Malý ho vyloučil. I v deseti mohli domácí zvýšit, ale Dráb po sóle ztroskotal na Vejvodovi. Ve 20. minutě stáhl unikajícího Čapka obránce Hampešt, šel se předčasně sprchovat a domácí dohrávali o deseti. Hosté si vypracovali územní převahu, ale ke skórování jim paradoxně pomohl maršovický Bartoš, který střelu Čapka po rohu usměrnil do své sítě. Po přestávce měli Trhovoštěpánovští tlak, ale pokud si vypracovali šance (hlavním přeborníkem byl Štork), tak je vychytal výborný Kubásek. Až v v 85. minutě nestačil na centr Žovince a hlavičku Čapka – 1:2. V závěru byl ještě vyloučen po druhé žluté kartě hostující J. Jakoubek.

„O zápasech Trhového Štěpánova kolují již několik let legendy, tentokrát jsme se o tom přesvědčili i my. Po rychlém gólu nás rozhodčí Malý z Ondřejova nestydatě zaříznul, když si v desáté minutě vymyslel vyloučení, kterému se divili i někteří hráči hostí. Kluky to hodně nalomilo, ale docela by mě zajímalo, co by se dělo, kdyby Dráb zvýšil po sólu naše vedení. Bohužel pro nás neproměnil a po přehlédnutém faulu uprostřed hřiště šel po zatáhnutí záchranné brzdy pod sprchy Hampešt. Za druhou půli před kluky smekám, po dlouhé době jsem na nich viděl hrdost. Korunu všemu nasadil hlavní rozhodčí v poslední minutě, když vyloučil za mluvení hostujícího hráče. Delegát zápasu, dohlížející na regulérnost, měl tak po zápase hodně práce. Cítíme velkou křivdu, přesto víme, že s tím nic nenaděláme. Přeji hlavně hostujícím funkcionářům krásné zážitky v dalších podobných zápasech,“ byl rozzlobený po derby maršovický lodivod Michal Hašek.

„Pro nás jsou to důležité tři body. Hra ale nebyla dobrá a nebyli jsme se schopni pořádně prosadit v početní výhodě, chyběl nám pohyb a nápad, kazili jsme hodně míčů, nekombinovali jsme a jen nakopávali míče do vápna. Když už jsme si vypracovali šance, tak nás vychytal výborný domácí gólman. Ještě štěstí, že nás za stavu 1:0 podržel Vejvoda. K první červené kartě se nemůžu vyjádřit, protože jsem byl od incidentu daleko, druhá však byla jasná,“ řekl po zápase trenér Trhového Štěpánova Jaroslav Jakoubek.

Branky: Dráb – vlastní Bartoš, Čapek. Rozhodčí: Malý. ŽK: 3/5. ČK: R. Hašek, Hampešt – J. Jakoubek. Diváci: 80. Poločas: 1:1.

Sokol Maršovice: Kubásek - šach, M. Hašek, Pauer, Hampešt - S. Šetina, Bartoš (85. Hrma), (73. Rezek), R. Hašek, Zderadička (85. Řezníček) - Rezek, Dráb.

Sokol Trhový Štěpánov: Vejvoda - J. Kopecký, Janoušek, J. Jakoubek, Rytina - M. Jakoubek (75. Kulík), Štork, Čapek, Seidl – Žovinec, Zajíček.

2.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 2

1

Kdo je Řepkou okresu? I na tuto otázku se budeme ptát rozhodčích. Hlasujte i vy!

Zachránili muže z doutnajícího auta

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. ledna 2018.

Opraví auty rozježděný kruháček u Katušky

Benešov – Na vylepšené znovuspořádání v podstatě dvojité křižovatky mezi benešovskými ulicemi Hodějovského, Ke Stadionu a Konopišťské, se mohou těšit motoristé, kteří projíždějí tímto poměrně složitým dopravním uzlem. V místě u známé vily Katušky se totiž kříží silnice druhé třídy ve správě kraje se silnicí třetí třídy. Tu pro změnu spravuje město Benešov.

KRÁTCE: Doporučí úvěr 250 miliónů

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

OBRAZEM: Vranovští myslivci tancovali poosmadvacáté

Vranov - Celkově už osmadvacátý ples připravili v sobotu 20. ledna nejen pro příznivce lovu členové Mysliveckého spolku Daněk Vranov.