Jiskra Třeboň - Marila Votice 1:3

Zápas začal aktivně z obou stran, ale dvě střely Waltera a hlavička Kwameho se stejně jako domácí hlavička Houdka a trestný kop Procházky mezi brankové tyče nevešly. Až v 28. minutě se dostal odražený míč po trestném kopu Waltera k Janů a ten ho poslal do sítě – 0:1. Do konce poločasu ještě zamířil domácí Janoušek vedle a střelu Procházky vyrazil Mašín, na druhé straně hlavičkoval Svátek vedle branky a druhou jeho střelu vyrazil gólman.

Po přestávce začali domácí tlakem a v 57. minutě vyrovnali Vokatým po centru Procházky. Jenže Marila ihned zareagovala, když trestný kop Waltera usměrnil do sítě hlavou Kwame. Hosté se uklidnili, až do konce vládli zápasu a v 70. minutě přidal Walter třetí gól z trestného kopu, když se míč odrazil od spojnice tyče a břevna do sítě.

„Hráli jsme svůj fotbal a dobře. V prvním poločase nás dostal do vedení Venca Janů, což nás nakoplo. Domácí jen nakopávali míče do našeho vápna a hrozili ze standardních situací, které jsme ustáli. Na začátku druhé půle měl soupeř trošku nápor a po standardce vyrovnal. Naštěstí jsme hned zareagovali hlavičkou Kwameho a poté jsme již měli zápas ve své režii. Navíc jsme ještě vedení navýšili. Jsem velmi spokojený s výkonem hráčů a rád, že nepropadli nátlaku domácích hráčů a diváků. Rozhodčí předvedli velmi slušný výkon, i když některé zákroky volaly po červené kartě, ale nakonec zápas ukočírovali,“ pochválil kouč Votic Ivan Pihávek svoje hráče i rozhodčí.

Branky: 57. Vokatý – 28. Janů, 61. Kwame, 70. Walter. Rozhodčí: Baum. ŽK: Vokatý, Sláma, Procházka, Příhoda, Malý – Walter, Svátek, Mašín. Poločas: 0:1.

Marila Votice: Mašín – Viskup (84. Řehák), Faitl, Janů, M. Budil – Knobloch, Lukeš, Kwame, Walter (79. Bareš) – Lizák, Svátek (64. Horváth).