Maršovice – Kondrac 2:2


Domácí v úvodu působili zakřiknutě a po dlouhém autu a nedorozumění v obraně se hosté díky M. Kašparovi dostali lacino do vedení. Poté se domácí osmělili a začali favorizovanou Kondrac přehrávat. Vypracovali si několik vyložených šancí, když hlavně dobře přecházeli před ofsajd systém hostů. Až po půlhodině hry, ale skórovali. V šestnáctce Kondrace byl sražen Dráb a Bartoš z penalty vyrovnal. Domácí pokračovali v aktivní hře a těsně před odchodem do kabin strhl St. Šetina střelou po zemi k tyči vedení na maršovickou stranu.


Po přestávce domácí nepolevovali v aktivitě, což jim ještě více umožnil v 55. minutě brankář Kondrace Kňazík, který chytil míč za šestnáctkou a byl vyloučen. Hosté se zaměřili ještě více na defenzivu a Maršovičtí, ač měli územní převahu, vyložené šance si již nevypracovali. Hosté hrající o deseti se moc na domácí polovinu nedostali, přesto vyrovnali. V 88. minutě se odražený míč po autu dostal k Linhartovi a ten bombou pod břevno stanovil účet zápasu.


„Je neuvěřitelné, že můžeme takhle ztratit vyhraný zápas. Individuální chyby nás stály tři body, když jsme vlastní blbostí o ně přišly. Zaspali jsme začátek a po školácké chybě vstřelili hosté gól. Pak jsme se zlepšili a zaslouženě otočili utkání ve svůj prospěch. Za druhou půli těžko můžu něco hráčům vyčítat. Až na posledních pět minut, kdy jsme trestuhodně ztratili výhru opět po školácké chybě. Pokud budeme takového hrubky dělat, tak budeme o body přicházet i v jiných zápasech,“ byl zklamaný trenér Maršovic Michal Hašek.


„Začali jsme dobře a zaslouženě vedli. Po čtvrthodině jsme úplně odešli, domácí nás jednoznačně přehrávali a zaslouženě výsledek do poločasu otočili. Ve druhé půli jsme pokračovali v tragickém výkonu a domácí mohli svoje vedení zvýšit. Potvrdilo se, že fotbal nemá logiku a v závěru se nám po krásné Linhartově střele podařilo vyrovnat. Bod je pro nás jako vítězství, protože jsme podali slabý výkon,“ bral kouč Kondrace Jiří Janouš starší bod jako zlatý.


Branky: 30. Bartoš (z PK), 43. St. Šetina – 3. M. Kašpar, 87. Linhart. Rozhodčí: Šípek. ŽK: 1/6. ČK: 55. Kňazík (K). Diváků: 100. Poločas: 2:1.


Sokol Maršovice: Kubásek – T. Procházka, M. Hašek, Pauer, Hampešt – St. Šetina (80. Zderadička), Hlaváč, R. Hašek, Šach – Dráb, Bartoš.


Sokol Kondrac: Kňazík – Vokál, Mleziva, Volšický, J. Sedláček (72. Karmazín) – M. Kašpar (46. P. Sedláček), M. Kubík, Linhart, Budil – Vítovský (55. Vacek), R. Kašpar.