Je odehráno šest kol a Vlašim jste dovedl jako kapitán k devíti bodům. Je to dobrý počinek na začátek soutěže nebo jste v koutku duše očekával, že by mohl být bodový zisk vyšší?

Před začátkem soutěže bych určitě devět bodů po šesti kolech bral. Ale když vím, jak jsme těch šest utkání odehráli, tak je to pro nás málo. Určitě jsme měli na to, abychom měli bodů víc. Minimálně jsme měli remizovat na Lokádě a urvat bod doma s Karvinou bylo také v našich silách. Na druhou stranu musíme být pokorní a vážit si každého bodu.

Šéfujete obraně, která prozatím inkasovala šest branek, což je poměrně dobrý počinek. Až na domácí zápas s Karvinou, kdy jste prohráli 0:3, musí u Vás převládat spokojenost…

Ano, kromě domácího utkání s Karvinou si myslím, že s obrannou hrou celého mužstva můžeme být spokojeni.

Pomáhá Vám s obrannou fází i trenér Michal Horňák, jako bývalý výborný ligový a reprezentační obránce?

Trenér, který toho na trávníku tolik dokázal, má u hráčů samozřejmě přirozený respekt. Předává nám své zkušenosti, ze kterých se snažíme profitovat v obranné, ale i útočné fázi.

Co stojí za tím, že neděláte tolik chyb jako v předcházejících ročnících a ani brankář Holý se tolik nenadře jako dříve Toma?

Je to dáno tím, co po nás trenér chce. Vyžaduje od nás aktivní obranu a to je alfa omega obranné fáze. Nám se zatím celkem daří jeho pokyny plnit.

Tomáš Holý, to byla dříve mladá herecká hvězda. Co brankář Tomáš Holý, má také herecké sklony nebo ho zajímá jen fotbal?

Myslím si, že dává přednost fotbalové kariéře před eventuální hereckou. Základ má dobrý (jméno), přesto na hřišti zatím ukazoval pouze své fotbalové kvality. Možná k hereckým neměl ještě příležitost, uvidíme (smích)

Jak se Vám s ním v obraně spolupracuje a jak dlouho jste si museli na sebe s mladým brankářem zvykat?

Pár přátelských zápasů potřebuje každý hráč na seznámení s novými spoluhráči. Tomáš nebyl výjimka. Teď už vše funguje jak má. Hraje se nám s ním dobře, využívá svou postavu a hodně nám tím pomáhá při centrech. Doufám, že mu to vydrží.

Defenziva docela šlape, teď ještě nakopnout ofenzivu k větším gólovým hodům…

Kromě utkání na Lokádě jsme si v každém zápase vytvořili minimálně tři gólové šance. Pokud budeme utkání zvládat bez zbytečných chyb, které soupeři dokázali vždy potrestat, tak by nám mohl stačit třeba i jeden gól na zápas. Myslím si, že není nutné dávat v zápasech tři, čtyři góly, ale dotáhnout je k bodovému zisku, a nejlépe do vítězného konce (smích).

V sobotu přijede do Vlašimi Táborsko, což bude pro Vás i fanoušky zajímavý duel. Nejenže se vrací opět na místo činu trenér Nádvorník, který na jaře s Táborskem ve Vlašimi vyhrál 2:0, ale také bude stát v brance brankář Michal Toma, se kterým jste toho hodně pod Blaníkem zažil a jenž v létě po pěti letech z Vlašimi odešel. Jak zápas vnímáte a už se něj těšíte?

Na zápas se těším. Pro většinu hráčů bude prestižnější právě kvůli Tomičovi. Trenéra Nádvorníka už nás pamatuje jen pár.

Jaký by to byl pocit vstřelit bývalému spoluhráči, brankáři a kamarádovi gól?

Záleželo by na stavu, kdy bych ho vstřelil. Pokud díky němu vyhrajeme, tak to bude hezké, ale pokud by gól nevedl k bodovému zisku, tak to bude k ničemu. Motivaci pokořit gólmana soupeře mám vždy, ale tentokrát bude znásobena (smích).

Kontaktovali jste se s Tomou nebo s Nádvorníkem před zápasem nebo nevznikla mezi Vámi nějaká sázka?

S Tomičem jsem samozřejmě v kontaktu a o zápase jsme se bavili, ale žádná sázka neproběhla a ani neproběhne.

Nebudete v kabině motivovat spoluhráče nějakou „sladkostí", za případné vítězství?

Sice je toto utkání pro Vlašim trošku jiné, ale motivovat nikoho nemusím. Je nám jedno, jestli proti nám stojí Táborsko nebo Střížkov. Vždy chceme vyhrát.

V červnu jste se oženil. Jde Vám manželství k duhu nebo se nic nezměnilo?

Základ je, dobře si vybrat, potom je manželství krásná věc a každému bych ho doporučil. Užívám si to a neměnil bych.