Jaké byly vaše fotbalové začátky?

S fotbalem jsem začínal v Drachkově, kde jsem strávil krásné chvíle jak v mládeži, tak i v dospělých.

Kde jste v kariéře všude působil?

V Olbramovicích jsem odehrál jednu sezonu za žáky a dvě za dorost. Většinu kariéry jsem působil v Drachkově. Působil jsem také v Teplýšovicích a v Maršovicích v I. B třídě. Mám i dva starty ve druhé lize za Benešov, ale to je spíše epizoda jako Jarda Kužel a divize v seriálu „Okresní přebor" (směje se). V současnosti působím ve Vrchotových Janovicích už asi jedenáct let.

Hrajete na postu tvořivého záložníka. Vždy vás to do středu táhlo?

Ano táhlo, jsem tam hodně na balonu. Samozřejmě jsem vyzkoušel i jiné posty, ale připravovat nebo dávat góly mě baví nejvíc.

Střední záložníci jsou nedostatkovým zbožím a velice cenění. Pociťujete na hřišti, že od vás spoluhráči očekávají něco (kulišárnu, kličku nebo finální přihrávku), co soupeře překvapí?

Jsem na hřišti od toho, abych něco vymyslel a připravil. Spoluhráči už mě znají a vědí co ode mne očekávat. Mám radost, když nám vyjde něco pěkného a padne z toho gól.

Týmu se hlavně na jaře daří a pomalu v okresním přeboru pošilháváte po medailových pozicích. Vypadá to, že máte dobře poskládaný mančaft…

Jaro nám vychází skvěle a na bedně bychom chtěli skončit. Tým máme složený ze starších i mladších hráčů. Trenéři Jarda Mrázek a Martin Helma utvořili výbornou partu.

Ve středu zálohy hrajete s bývalým mládežnickým reprezentantem Jakubem Burešem. Jak se vám s ním hraje?

S Kubou se hraje parádně. Je to zkušený fotbalista, který si nás dokáže na hřišti srovnat. Mně s ním ubylo hodně bránění a mám prostor dopředu. Má obrovskou sílu ve vzdušných soubojích a skvělou rozehrávku.

Letos to na postup už nebude. Co v příští sezoně, chtěly byste opět ve Vrchotových Janovicích zkusit I. B třídu?

Zkusit bychom jí chtěli. Pro kluky, kteří ji ještě nehráli, by to byla dobrá zkušenost. Máme tu skvělé podmínky k fotbalu a i naši skvělí diváci by si určitě přišli na své.

Vy osobně byste do toho šel nebo je to už pro mladší?

Krajská soutěž je už dost fyzicky náročná a já nemám moc dobrou tréninkovou morálku. Skoro netrénuji a to by v I. B třídě byl problém.

Ve 43 letech se už řadíte mezi zkušené hráče a postupně budete přenechávat místo mladším. Máte ve Vrchotových Janovicích vyhlídnutého nástupce?

Přenechám to rád, máme tu kluky, kteří to v pohodě zvládnou. Venca Rouš nebo Milan Střihavka mají velké předpoklady. Do budoucnosti jsou tu šikovní kluci v mládeži, kteří v současnosti hrají v Benešově nebo ve Voticích.

Jak vám slouží zdraví?

Naštěstí se mi vyhýbají vážná zranění, ale mám problémy se svaly, občas nějaký povolí (pozn. v posledním kole musel odstoupil v 5. minutě).

Jak dlouho ještě chcete hrát, a neláká vás trénování?

Fotbal mě baví, tak bych chtěl ještě vydržet. Máme tady i B tým a v něm bych si mohl ještě nějakou sezonu zahrát. Trénování mě neláká, ale možná to někdy zkusit u mládeže by bylo zajímavé.

Musíte si v těchto letech hlídat stravu nebo nepřibíráte?

Nehlídám si stravu vůbec a s váhou problémy nemám. Nějaké kilíčko sice přibylo, ale nic dramatického.

Vrchotovy Janovice jsou také v projektu Gambrinus, Kopeme za fotbal, za což jste dostaly sadu dresů. Pokud jste v klubu v projektu činní, můžete se dostat i na ligové zápasy, zahrát si proti ligovým týmům nebo mít trénink s ligovým trenérem. Co už jste absolvovali nebo co byste chtěl zkusit?

Projekt Gambrinus Kopeme za fotbal je dobrá věc. Získali jsme vstupenky na ligový zápas do Edenu a v nové sezoně ho navštívíme. Líbilo by se nám si zahrát proti nějakému ligovému mužstvu.

Co si o projektu myslíte?

Pro vesnický fotbal je určitě přínosem. Třeba sady dresů od projektu klubům pomůžou.

Za chvíli je konec sezony. Už se těšíte a máte již naplánovanou dovolenou?

Na odpočinek se těším a chci si léto užít s rodinou. Máme v plánu vyrazit na kola. Přeji všem krásné léto.