Jak těžké bylo dostat věhlasného trenéra Vlastimila Petrželu do Vlašimi?

Nebylo to nijak složité, Vlasta měl obrovskou chuť do práce a tak dohoda byla rychlá.

Po jeho příchodu bylo na vašich bedrech přivézt co nejvíce kvalitních hráčů, aby se Vlašim na jaře zachránila. Jak to bylo náročné?

Každá obměna kádru v přípravných obdobích je obdobná. Rozdíl je vždy v trenérovi a Vlasta hrál v posilování kádru zásadní roli.

Jak vůbec v tomto směru probíhala nebo probíhá vaše spolupráce s trenérem Petrželou. Čekal jste až vám ukáže, které hráče chce a potom je oslovoval a zjišťoval, jestli je možné je do Vlašimi přivézt nebo i na váš impulz přišel některý hráč?

Vlasta je zkušený, ví co chce, všude má otevřené dveře a je komunikativní, takže jsme získali informace o velkém počtu hráčů. Práci jsme si rozdělili nejenom my, ale zapojeni byli i ostatní z managementu klubu. Někteří hráči přišli i z mojí iniciativy, ale to není podstatné. Důležité je, jak se nám bude na jaře dařit.

Přestupní termín pro profesionální hráče skončil 21. února. Do Vlašimi dorazil brankář Martin Chudý z Nitry a hráči Pavel Radoš z Dukly Praha, Dominik Simerský a Petr Hronek z Jablonce nad Nisou, Adam Kučera ze Sparty Praha, Alžířan Bourename Faouzi z Ďáblic a Stanislav Klobása z Mladé Boleslavi. Vládne s příchody spokojenost?

Chtěli jsme mít kádr 18 hráčů plus dva brankáře v určité kvalitě. Kvantitu tedy máme a kvalitu také! Spokojenost bude až se záchranou.

Kterého hráče bylo nejtěžší do Vlašimi přivézt?

Asi Faouziho, který mohl zůstat v ligovém Znojmě, ale dal přednost Vlašimi. Stejně tak byl složitý návrat Kryštůfka a tak bych mohl pokračovat. Každého hráče jsme si museli vybojovat. Vážím si toho, že všichni u nás chtěli působit a ukazují velmi dobrý charakter.

Od koho si nejvíce slibujete?

Všichni hráči, kteří přišli mohou nastoupit v základní sestavě a naopak mohou být dvanáctí až dvacátí. Ode všech si slibuji, že přijmou svou roli v týmu, podřídí se společné věci a vytvoří dobrou partu. Nikoho nefavorizuji. Každý něco umí, proto jsou u nás.

Na testech se objevili ještě další hráči. Byl někdo, koho jste do Vlašimi chtěli, ale příchod zhatily vyšší finanční nároky mateřských klubů?

Ne, takový případ jsme snad neměli. Víme, co si můžeme dovolit a podle toho jsme na hráče zacílili. Pokud jsme se nedohodli, tak z jiných důvodů.

Z Jablonce jste již měli na hostování brankáře Šebka, ale ve Vlašimi nakonec není. Co se stalo?

Během krátké doby pobytu ve Vlašimi onemocněl hnisavou angínou a protože i kvůli tomu nemohl převést plně své kvality, dohodli jsme se, že se vrátí do Jablonce. My jsme otázku prvního brankáře potřebovali řešit okamžitě.

Chtěli jste ještě nějakého útočníka, protože máte jen jednoho klasického Jana Jíchu. Nakonec jste na poslední chvíli sehnali Stanislava Klobásu z Mladé Boleslavi, který byl na podzim s dvanácti góly třetím nejlepším střelcem juniorské ligy. Jenže je po zranění achillovky a podle trenéra Petržely první dvě kola nestihne. Teď si vykloubil palec u ruky i Jícha a se Štěchovicemi nehrál. Netrápí vás stav útočníků těsně před začátkem jarní části sezony?

Netrápí, rozhodující je, jaký bude projev celého mužstva. Věřím, že na startu jarní části FNL budou všichni připraveni.

Z podzimního kádru zmizeli brankáři Holý a Švenger a hráči Čelůstka, Křeček, Kocourek, Ujec a Krmenčík. Stál jste o některého, aby ve Vlašimi zůstal?

Tím se již nezabývám, protože tu nejsou. Zajímají mě hráči, které máme v kabině nyní.

Kádr můžete ještě změnit příchodem neprofesionálního fotbalisty. Budete se o to snažit nebo již mužstvo odehraje jarní část v současné podobě?

Může se to stát, ale není to aktuální téma. Věříme hráčům, které máme nyní k dispozici.

Jasným cílem Vlašimi je záchrana, o kterou určitě nechcete bojovat až do posledního kola. Zahrajte si na věštkyni Sibylu a řekněte fanouškům, kdy si oddychnou, že uvidí druhou ligu ve Vlašimi i v příští sezoně?

Je mi jedno, zda se zachráníme v posledním kole nebo již dříve. Myslím si, že si všichni uvědomují těžkou situaci v tabulce, ale fanoušci i my všichni v klubu se hlavně těšíme na nadcházející boje. Ničeho se nebojíme a nechceme být od začátku pod tlakem. Chceme předvést to nejlepší, co umíme a po soutěži se uvidí.

Na jaký fotbal se můžou fanoušci Vlašimi na jaře od hráčů těšit?

Na aktivitu, nasazení, nic nevypustí, budou bojovat a na závěr přidají i fotbal.

Stal jste se kromě sportovního manažera i asistentem trenéra Petržely. Jak to všechno ještě se svojí prací stíháte?

Je třeba jasně říci, že hlavou týmu je Vlasta a já jsem především jeho asistentem. Práce mám opravdu hodně, ale jsem vděčný, že ho mohu vidět při práci a být u toho. Spolupráce je zatím výborná.

Aby jste si odpočinul od fotbalu, tak jste určitě sledoval i Zimní olympiádu v ruské Soči. Jak se vám líbila a kdo na vás udělal ze sportovců největší dojem?

Olympiáda mě nadchla jako každá předešlá a každá další co přijde. V tom to mám jednoduché. Každou velkou sportovní akci považuji za událost a těším se na ni. Jsem sportovní nadšenec a sleduji většinu sportů. Těžko vypíchnout ty nejlepší mezi tolika skvělými sportovci a výkony, ale strašně prožívám účast všech našich reprezentantů, takže každý „český" výkon je pro mě zážitkem. Tento byl silný, protože byl nejúspěšnější v historii ZOH.