Nováček České fotbalové ligy FC Graffin Vlašim přivítal ve druhém kole FK Náchod/Deštné. V úvodním dějství domácí prohráli v Karlových Varech 0:2, naopak hosté rozstříleli doma Sezimovo Ústí 5:1.

GRAFFIN VLAŠIM 0
NÁCHOD/DEŠTNÉ 1

Ve vlašimské základní sestavě se oproti minulému zápasu objevily čtyři změny. Růžička nahradil ve středu pole Vosického a Jiří Petrů na levé straně obrany Švece. Další dva hráči sehráli své premiérové utkání za Vlašim – Michal Parys jako pravý obránce a Jiří Kabele se představil v útoku.
O celém zápase rozhodla 2. minuta. Po dlouhém nákopu za vlašimskou obranu poslal Veselý krátkou „malou domů“ brankáři Skácelovi, čehož využil Merganc. Prošel s míčem po brankové čáře a přihrál před prázdnou vlašimskou svatyni Hubičkovi, který pohodlně skóroval – 0:1. Vyrovnat mohli domácí již za dvě minuty, ale nebezpečná střela Křečka z trestného kopu skončila těsně nad náchodskou brankou. Domácí si chtěli vytvořit tlak, ale hosté jim toho moc nepovolili. Jen po přihrávce Kabeleho se dral do zakončení Křeček, ale jeho střelu obránci zblokovali. Za čtyři minuty nebezpečně vystřelil z dálky obránce hostí Vašata, ale Skácel míč v pohodě kryl. Za okamžik Vořechovský hezky uvolnil Vebra, ten se zbavil Vašaty, ale jeho střelecký pokus nemířil mezi tři tyče. Od poloviny úvodního dějství převzali iniciativu Vlašimští a více se tlačili do zakončení. Ve 22. minutě nastal velký závar v šestnátce hostí, ale domácí míč do sítě nedotlačili. Srovnat skóre se pokusil střelou ze střední vzdálenosti Vořechovský, ovšem ani on ani Šilhavý za okamžik hlavou proti brankáři Černíkovi neuspěli. Poslední šanci první půle měl Ondřej Průcha, ale jeho trestný kop vytěsnil gólman na rohový kop.
O přestávce nahradil Růžičku ve vlašimském dresu Zajac. Na začátku druhé půle se domácí Parys dopustil podobné chyby jako Veselý při gólovém momentu, ale tentokrát Skácel situaci zachránil. O chvíli později unikl náchodský Růžička po levé straně, odcentroval a mnoho nechybělo, aby se hosté radovali podruhé. Poté převzali iniciativu Vlašimští a vyvinuli snahu o vyrovnání. Po Vebrově centru chyběl Vořechovskému kousek, aby přesně zacílil. Po jednom z mnoha rohů hlavičkoval Vořechovský, ale opět bez gólového efektu. Na druhé straně se zaskvěl Skácel po střele Mergance. V 65. minutě předvedli domácí nejhezčí akci zápasu, když se do centru Vebra krásně položil Vořechovský, ovšem jeho hlavička těsně minula náchodskou svatyni. V 77. minutě přišlo dvojité střídání na vlašimské straně a na hřiště se dostala dvojice Švec a rekonvalescent Lizák. Vzápětí trestný kop Zajace těsně minul levou tyč hostující branky. V nastaveném čase zahrávali domácí sérii rohových kopů, na které se vydal i brankář Skácel, ale vyrovnání nepřišlo. A tak na první body stále Vlašimští čekají.

Zdeněk Hašek, trenér Graffinu Vlašim

„Zápas se mi nehodnotí lehce. Hráči udělali pro dobrý výsledek maximum, bojovali s nasazením a nemůžu jim nic po této stránce vytknout. Nejvíc mě mrzí chyba Veselého na začátku utkání, který by ji neměl udělat a pěkně mě tím naštval. Je to neodpustitelná chyba a připravila nás o cenný výsledek. Ve druhém poločase jsme byli lepší než soupeř, který se soustředil jen na bránění výsledku a rychlý protiútok. Bohužel jsme z nadějných věcí nevyrovnali. Za celý zápas jsme si nevytvořili stoprocentní šanci. Jen hlavička Zdeňka Vořechovského a trestné kopy Křečka a Zajace volaly po gólu. V posledních deseti minutách to byla z naší strany křeč. Zkoušeli jsme nakopávat balóny na hráče dopředu a věřili, že míč do sítě dotlačíme. Výsledek je pro nás krutý, musíme se rychle oklepat a pracovat dál.“

Branka: 2. Hubička. Rozhodčí: Berka. ŽK: Moník, Hudec (oba N). Diváků: 500. Poločas: 0:1.

FC Graffin Vlašim: Skácel - Parys (77. Švec), Šilhavý, Veselý (77. Lizák), J. Petrů - Vebr, Růžička (46. Zajac), Křeček, O. Průcha - Vořechovský, Kabele.