FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Teplice 0:2 (0:0)

Domácí nastoupili s několika novými tvářemi. V sestavě se od první minuty objevil například útočník Esscomba a také mladíci ze sparťanské juniorky Christian Frýdek a Daniel Mareček. První poločas nabídl vcelku vyrovnanou partii. Obě strany si vyměnily několik střeleckých pozdravů, ale brankáři nemuseli hasit žádné výraznější nebezpečí.
Do druhého poločasu prostřídali trenéři sestavy a lépe se dařilo prvoligovému týmu. Hned po zahájení doputoval do pokutového území centr, který uklidil krásnou hlavičkou do sítě Šup. Vlašim se chvílemi na hřišti hledala a ve druhé polovině utkání to určitě nebylo to pravé ořechové. Teplice měly více prostoru a tak byla domácí obrana zaměstnanější. Převaha hostí vygradovala ve druhou branku, kterou obstaral Tomáš Kučera, jenž tak dal výsledku konečnou podobu.


„Zápas posloužil k tomu, abychom otestovali hráče, kteří jsou u nás na zkoušce. První poločas byl z naší strany dobrý a hrála silnější sestava. Dokázali jsme si vytvořit i dvě slibné šance. Ve druhém jsme hráli ve slabší sestavě a měli jsme velké problémy v komunikaci,“ okomentoval zápas trenér Vlašimi Petr Havlíček a dodal k testovaným hráčům: „Především noví hráči z juniorky Sparty mě potěšili. Před zahájením soustředění projde kádr prvním zeštíhlením.“

Branky: 46. Šup, 67. T. Kučera. Vlašim: Nguyen – Kadlec (46. Kosorin), Piško, Štochl (46. Ngimbi), Tulio – Plachý (62. Lamine Traoré), Skopec, Mareček, Frýdek (62. Fotr), Vodháněl (46. Ivanko) – Esscomba (53. Hadaščok). Teplice: Grigar – Ljevakovič (46. Soungole), Král, Žitný, Čmovš, Vondrášek (46. Hyčka), A. Kučera (46. Šup), Krob, Vošahlík, T. Kučera (70. Kodeš), Vaněček (46. Červenka).

Fotbalisté Vlašimi mají dále na programu soustředění v Kácově, které zahájí v pondělí 22. ledna. Během soustředění si hráči odskočí ve středu 24. ledna do Vlašimi, kde odehrají přípravné utkání proti pražské Dukle. Zápas se hraje od 14 hodin na UMT Na Lukách.

Jiří Paýr