Votice – Libiš 1:5 (1:1)

Votice po čtrnáctidenní zimní přípravě, která se skládala hlavně z fyzické přípravy bez míče a soustředění v Horní Malé Úpě s výstupem na Sněžku (13 hráčů), naskočily do zápasu s velice těžkým soupeřem Libiší, jenž usiluje o zpětný návrat do divize a je vedená bývalým Slávistou Zdeňkem Šenkeříkem.

Než se domácí rozkoukali, tak Řehák lovil míč ze své sítě po sóle, aby do konce poločasu měly oba týmy šance (domácí V. Budil a Zoubek), ale gól vsítil jen hlavou ve 24. minutě Sládek po rohu V. Budila.
Po změně stran byli hosté nadále lepší, ale domácí drželi remízu až do 68. minuty. Poté se roztrhl pytel s libišskými góly a zastavil se v 81. minutě na stavu 1:5.

„Soupeř byl jednoznačně lepší, jak po herní stránce, tak pohybově a zaslouženě vyhrál, i když jsme do 68. minuty drželi remízový výsledek,“ podotkl po zápase trenér Votic Martin Bárta a dodal: „Byl to náš první zápas, ve kterém jsme byli nerozehraní, moc v přípravě zatím balón neměli a všude byli druzí. Věděl jsem, že nám bude míč překážet, ale že to bude takhle kostrbatý, to jsem nečekal. Na druhou stranu výsledku velkou váhu nepřikládám.“

Votice postrádají tři důležité osoby – Štorka (odchod do Braníka), Kamarýta (pracovní zaneprázdněnost) a Slunečka (na testech v Benešově). „Chybí nám citelně podpora vepředu. Ostatní kluci tak musí zabrat a více bojovat,“ podotkl kouč.

Branka Votic: 24. Sládek. Votice: Řehák – Molčík, Sládek, Šlejmar, Homolka (77. Říha) – Říha (68. Prégr), Kolář (65. Němeček), Tábořík, Zoubek, V. Budil – Němeček (46. Kramný).