Mladší přípravka Poříčí nad Sázavou, která absolvovala trénink se stala v letošní sezoně, pod vedením trenérů Zdeňka Šroma (vlevo) a Davida Přenosila, přeborníkem okresu Benešov.

Létající trenéři jsou projektem FAČR s cílem ukázat základní principy a metody práce s mládeží s důrazem na obecné zásady tréninku fotbalové mládeže i v malých klubech, kde většinou začínají pracovat s dětmi rodiče a fotbaloví příznivci.

Akce se týká zejména malých klubů a trenérů se základní trenérskou „C" licencí nebo s dokonce žádnou. Přesto se však starají o jednu z nejsvízelnějších a nejdůležitějších částí fotbalu – děti, které budou Českou republiku za 12 – 15 let reprezentovat.

Projekt navazuje na změny, které se udály v posledních dvou letech. Přechod na malé formy fotbalu, oslovování rodičů ke spolupráci, změna zaměření ve struktuře jednotlivých trenérských licencích více směrem k mládeži a další detaily.

Trenéři létajících týmů budou na hřištích a s dětmi v rámci jejich klubů ukazovat zásadní směry, kterým by se měly děti a trenéři ve fotbalu ubírat. Budou diskutovat s trenéry a přinášet jim informace, které získali na seminářích, vyšších trenérských licencích, ale i na zahraničních stážích. Ukázkové tréninky jsou otevřené i pro trenéry ostatních klubů a věkových kategorií.

Kluby, které mají zájem o ukázkový trénink v rámci projektu dostanou informace na: skfs-kormanik@cstv.cz, tel. 233101134 nebo na adrese Středočeský KFS, Zátopkova 100/2,160 17 Praha 6.

Dnes se Létající trenéři objeví od 17 hodin v Peceradech a ještě probíhá jednání v Olbramovicích.